Kırıkkale'de hastanede imamlık yapan İsa Selci, komşularının ricası üzerine, apartmanda kurduğu ses sistemiyle komşularına teravih namazı kıldırıyor.

Yüksek İhtisas Hastanesinde din görevlisi olarak çalışan İsa Selci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında camilerin kapalı olması nedeniyle ramazan ayının ilk gününde teravih namazını evde ailesiyle kıldı.

Komşularından gelen talep üzerine Selci, koronavirüs tedbirlerini de göz önünde bulundurarak, diğer dairelere namaz sırasında kullanılmak üzere hoparlör koyarak ses sistemi oluşturdu ve onlara da namaz kıldırmaya başladı.

İsa Selci, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazanın ilk günü eşi ve çocuklarıyla evde cemaatle teravih namazı kılarken seslerini komşularının işittiğini söyledi.

Yakın komşularının da o gün kendilerine uyarak namaz kıldıklarını anlatan Selci, şöyle konuştu:

"O gün namazın ardından kendilerine de namaz kıldırmam noktasında ricada bulundular. Ben de düşüneyim ve değerlendireyim dedim. İstişarelerde bulundum, kıldırılabilir veya kıldırılamaz anlamında. Neticede komşulara birer hoparlör ayarlayarak ikinci gün itibariyle namaz kılmaya başladık. Komşularımız da bu noktada memnun kalıyorlar ve dua ediyorlar. Biz de onların duasına talibiz. Ramazan ayında camilere gidemiyoruz ama en azından evlerde teravih namazları kılınsın ve cami atmosferi yaşansın diye komşularımızla böyle bir karar aldık."

Selci, koronavirüs sürecinde sağlık açısından büyük risk olduğundan çok hassas ve dikkatli olduklarını dile getirdi.

Kendi dairelerinin kuzey cephede bulunduğunu ve ön taraftaki komşularının da cemaate katılmak istediklerini belirten Selci, "Onlar arka dairelere geçmek istediler. Buna müsaade etmedik ve herkesin kendi dairesinde kılmasını istedik. 'Siz imamın önünde olduğunuz için kendiniz kılacaksınız' diye tembih ettik." ifadelerini kullandı.

Apartman sakinlerinden Semahat Şahin de "İlk gün namaza durunca hocamın sesini duydum ve ona uydum. O gün teravih namazını kıldım. Daha sonra bize de kıldırması için rica ettim, kendisi de kabul etti. Allah bin kere razı olsun." diye konuştu.

Yorumlar 56 Yorum Var
 • eray akalın 04.05.2020 21:52
  Peygamber efendimiz hiç bir zaman teravih namazını cematle kıldırmamıştır.Varsa kanıtı olan yazsın.Bu uygulamayı ömer getirmiştir.Teravih namazı nafile ibadet olduğu için cematle kıldırmadı resurullah.Ömerin değil peygamberin sunnetini yapın.
 • fatih 04.05.2020 20:56
  Kardeşim evet mekan aynı olmalı da mekanda münasebeti düşürken camilerde alt katlar oluyor veya bodrum veya balkon buralarda kılınıyor sen bu apartmanı bir cami gibi düşün. Fakat tv olayı o doğru mekan aynı olmalı. Burda mekan aynı hükmünde olmuş oluyor diye kanaatim var cami örneğinden.
 • Ziya 04.05.2020 20:30
  Senin Allahına gurbanım. Senin niyetin halis. Gardaşım benim.
 • Salim Su 04.05.2020 19:13
  Doğal olarak ses veya görüntü ile irtibat yoksa olmaz. Elektrik kesilmesi durumunda her şey berbat olur. Veya belli noktalarda "Tekbir" seslerini iletecek münadiler olması lazım.
 • Abdurrahman uslu 04.05.2020 18:25
  Görüntülü yapsaydın bari herkes dine göre değil kendine göre bir şeyler yapıyor Allah cc Hidayet versin ne diyelim
Daha fazla yorum görüntüle