EKONOMİ / 11.05.2020 09:42

Berberler 50 gün sonra ilk müşterilerini almaya başladı

Korona virüs tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berberler ve kuaförler, hizmete başladı. Berberlerin açılmasıyla sabahın ilk saatlerinde gelen müşteriler hijyen kuralları kapsamında tıraşlarını oldu.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda hizmet veren bir berber dükkanı sabahın erken saatlerinde kepenklerini açarak uzun bir aranın ardından müşterilerini kabul etti. Açılma kararının son derece iyi bulduğunu belirten berber esnafı, "Çok özlemiştim mesleğimizi, yaklaşık 50 gündür kapalı haldeydik. Sıkıntılar yaşamaya başlamıştık. Açılma kararı çok iyi oldu. İnşallah memleketimiz içinde iyi olur. Uzakta oturuyoruz, o yüzden erken gelip müşterilerimizi almaya başladık" ifadelerini kullandı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında berberlerde bir koltuğun boş bırakılarak sosyal mesafe kuralına uyulduğu görüldü. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Rus tanklarını Bayraktar TB2 ile vuracaklarını açıkladılar EKONOMİ - 03.07.2020 Cezaevinde öğrendiği bilgilerle kendine elektrikli araç yaptı EKONOMİ - 26.06.2020
  • Vatandaş 11.05.2020 10:38 / 2 kişi beğenmiş /

    Sadece maske takmayla oluyor mu ? Bu mu yani alınan tedbirler. Ne tek kullanımlık havlu var ne tek kullanımlık örtü ne de müşteride maske. Ayrıca kullanılan makine tarak gibi malzemelerin de dezenfekte edileceğini düşünmüyorum. Bu gevşetme erken oldu Allah sonumuzu hayretsin. 2kiside virüs çıkınca berberlerin kapatılıp hergun 1500-2000 yeni vakanın çıktığı şu günlerde tekrar açmak çok saçma bence.

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla