EKONOMİ / 26.06.2020 16:18

Ayasofya'nın ibadete açılması için imza kampanyası

Birlik Vakfı, Ayasofya'nın ibadete açılması için 55 ilde imza kampanyası başlattı.

Çalışma kapsamında Eyüpsultan Meydanı'nda kurulan standlarda vatandaşlardan Ayasofya Müzesi'nin ibadete açılması için imza vermeleri istendi. Millli Türk Talebe Birliği (MTTB) de alanda stant açarak vatandaşlardan imza aldı.
Birlik Vakfı İstanbul Şube Başkanı Hüseyin Öztürk, burada kampanyaya ilişkin yaptığı açıklamada, Ayasofya'nın tekrar ibadete açılmasını halk olarak istediklerini belirterek, "Çünkü Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet'in emanetidir." dedi.
Ayasofya'nın fethin sembolü olduğunu vurgulayan Öztürk, "Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet'in Müslümanlara bir armağanıdır. Buranın ibadete açılmasını ve tüm İslam dünyasından insanların gelip burayı ziyaret edip namaz kılmasını istiyoruz. Birlik Vakfı olarak Türkiye'deki 55 şubemizin başlattığı imza kampanyasına halkımızdan destek istiyoruz." diye konuştu.

Öztürk, Ayasofya'nın Temmuz'da ibadete açılmasını umut ettiklerini dile getirdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Rus tanklarını Bayraktar TB2 ile vuracaklarını açıkladılar EKONOMİ - 03.07.2020 Cezaevinde öğrendiği bilgilerle kendine elektrikli araç yaptı EKONOMİ - 26.06.2020
  • İsa 28.06.2020 10:17 /

    Ayasofya ibadete açılsın

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla