GÜNCEL / 03.07.2020 00:54

Polis siyahi kadına yumruk atarak yere serdi

 ABD’nin Florida eyaletinde polis kendisine bağıran siyahi kadına yumruk atarak yere serdi.

ABD’de polis şiddetine her gün bir yenisi ekleniyor. Florida eyaletine bağlı Miami kentinde bulunan Uluslararası Havalimanı’nda siyahi bir kadın polisin yumruklu saldırısına uğradı. Polisin vücut kamerası tarafından kaydedilen saldırı anında kadının polise, “Beyaz gibi davranıyorsun, ama gerçekten siyahsın, ne yapacaksın?” dediği duyuluyor. Polisin kadının kendisine yaklaşması üzerine yumruk atarak, yere yatırdığı görülüyor. Yetkililer, kadının uçuşunun gecikmesi nedeni ile acenteyle tartışması sonrası polisin olay yerine geldiğini aktardı.

Miami Dade Polis Departmanı Direktörü Alfredo Ramirez, saldırı sonrası yaptığı açıklamada saldırıyı beklenmedik ve öfkelendirici olarak nitelendirdi. Ramirez, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu dile getirdi. Direktör Ramirez, polisler hakkında soruşturma başlatıldığını ve görevden alındıklarını duyurdu.

Miami Dade Belediye Başkanı Carlos A. Gimenez, yaptığı açıklamada görüntülerin korkunç olduğunu ifade etti. Gimenez, polisin aşırı güç kullandığına değinerek, ”Polisimizin yaptığı şey bu değil. Memurlara görevden el çektirilmesini emrettim ve soruşturma devam ediyor. Bu yüzden teşkilata vücut kamerası sistemi kuruldu. Birim olarak tüm görüntüleri titizlikle inceliyoruz. Bunlar gibi eylemler topluluğumuza yaptığımız sıkı çalışmayı baltalar. Toplumumuzun ve hayatlarını ilçemize hizmet etmeye adayan memurlarımızın büyük çoğunluğunun kalbinin kırılmasına neden olur. Bu memurun görevden alınacağını garanti ediyorum” dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Türkiye'yi kavuran görüntüler! İHA'lar o anları kaydetti GÜNCEL - 04.08.2020 Abdullah Ağar'dan ABD ile YPG/PKK arasındaki petrol anlaşmasına ilişkin açıklama! GÜNCEL - 04.08.2020
 • Fatih Korkmaz 03.07.2020 20:03 / 5 kişi beğenmiş /

  Özgürlükler ülkesi Amerika diyenler... defolun gidin Amerika’ya hadi bakalım..

 • Murat76 03.07.2020 15:33 / 5 kişi beğenmiş /

  Adam etkisiz hale getirmek için değil, öldürmek için vurmuş. Medeniyetletinin özü bu, kadın dövmek, içimizde polis haklı diyenler de aynı kefede

 • edy 03.07.2020 14:43 /

  kimse sabır taşı değil, kadın bunu çok kötü öğrenmiş.

 • gurbetchi 03.07.2020 14:18 / 1 kişi beğenmiş /

  niye siyahi diye haber yapiyorsunuz ? anlamadim.. kadin resmen kasinmis.. polisde kasimis..

 • Göktürk 03.07.2020 14:05 / 1 kişi beğenmiş /

  medeniyetin insan haklarının beşiği batı ha ha ha

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla