GÜNCEL / 01.08.2020 17:50

Mağdur vatandaşlar isyan etti... İBB kasapları kaçtı!

Başakşehir'deki kesim alanının ardından Eyüpsultan'da bulunan kurban kesim alanında da iddiaya göre kesim ihalesini alan şirkete bağlı çalışan kasaplar kesim alanını terk etti. Aksayan kesimler nedeniyle uzun süre beklemek zorunda kalan kurban sahipleri ile yetkililer arasından zaman zaman gergin anlar yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Alibeyköy'de bulunan kurban kesim alanında iddiaya göre kesim ihalesini alan şirkete bağlı kasaplar bazı kesim çadırlarını terk etti. Kasap eksikliği yüzünden yoğunluk oluşunca sırası gelen vatandaşlar etlerini teslim alamadı. Kesim alanındaki yönetime tepkilerini dile getirmeye gidenlerle, yetkililer arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Vatandaşlar yeni kasaplar gelmesine rağmen işleyişin tam olarak oturmadığını ve uzun süredir bekledikleri için mağdur olduklarını dile getirdi. Kesim noktalarının bazılarında kesim işlemleri durduğu görüldü.

"VATANDAŞLAR KENDİ KESİYOR"

Sabah saat 06.00'dan beri kurban etlerini teslim almak için beklediğini söyleyen ve duruma tepki gösteren Aykut Yıldız, "Burada çalışan ustalar kesip yapacak paylara bölünecekti. Bütün ustalar kaçtı akşamdan. Bizde yönetime gittik, 'bekleyin' dedikçe insanlar burada galeyana geldi. 30 tane Özbek getirdiler ellerinde eldiven yüzlerinde maske yoktu. Sabahtan beri bekliyoruz. Şuan bu çadırda kesim yok vatandaşlar kendi kesiyor hatta" diye konuştu.

Oktay Şimşek ise, "Bizim sıramız dündü bugün de bekliyoruz. 249. sıradaydık kaç kişi daha var bilmiyorum. Geldim burada oturdum. Sabahtan beri buradayız" diye konuştu. Mecit Peker ise "Bu bayramda 4 günde kurbanlarımızı alabilirsek bir daha ki senede akrabalarımızla bayramlaşacağız artık yani. Dünden beri buralardayız. Yetkililer acemi eleman alınmıştı, yok ihale şöyle olmuştur. Bir bahaneler buluyorlar" diyerek duruma tepki gösterdi.

"SABIRLI OLMAK LAZIM"

Bir başka vatandaşta, "Valla kaçmışlar galiba ilk gün şu anda kimse yok herkes kendi kesiyor. Nasip böyleymiş bu sene ne yapalım" diye konuştu. Başka bir kişi de, " Her sene bu tarz şeyler oluyordu. Sadece bu sene değil. 2 sene önce de makine bozulmuştu. Sabah geldik akşam çıkabildik olabiliyor böyle şeyler sabırlı olmak lazım. İdare etmek gerekiyor. Tam olarak bilgim yok ne oldu" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR CHP'de ortalık karıştı! Kaftancıoğlu'na 'Herkes haddini bilecek' sözleriyle tepki GÜNCEL - 10.08.2020 Başkan Erdoğan Yerli iş makinesini böyle test etti! GÜNCEL - 09.08.2020
 • ali yazıcı 03.08.2020 18:43 /

  herşey iyi olacak dediysek halk için iyi olacak demedik bilümüm şer odakları için iyi olacak dedik siz yalnış avlanmışsınız,chepe ile hiç hizmet olurmu dedem görmedi babam görmedi ben görmedim evlatlarım görmedi inanıyyorumki torunlarımda göremez çünkü cehepe fitneden başka birşey üretemez,

 • bekir 03.08.2020 17:44 /

  Eko kanım dondu ne olur yani kurbanlarını bayramdan sonra kesseler sene sonuna kadar her gün 10 kurban kesilse hiç izdiham olmazdı demiş

 • Ahmet 03.08.2020 14:46 / 1 kişi beğenmiş /

  Eko tatile gitmiştir. Bodrum'a :)

 • fetihvefatih 03.08.2020 14:14 /

  kurban et ve tatil degildir ALLAH a kullugu ve teslimiyeti göstern bir ibadettir kurbanin ne eti ne kani - sizin niyetiniz takvaniz ulasir yüce RABBIM ize 3 te birini fakir fukara yesin diye dagiitilr ikram edilir

 • S.E. 03.08.2020 14:02 / 2 kişi beğenmiş /

  Allahtan muhterem bu sefer deniz de değil memleketinde. mutlumuyuz istanbul. hacılar ellerinizle oy verdiniz bir kereden birşey olmaz deyip mutlu musunuz? memnun musunuz? sırf geçmiş senelerdeki organizasyonu yapan firma akp diye işinde başarılı olan firmanın yerine yeni bir firmaya ihale verdiniz. hizmet bu mudur?

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla