GÜNCEL / 02.08.2020 10:26

Tek komutla binlercesini ayağına getirdi... Geh, geh, geh!

Bursa’da yumurtadan yeni çıkan binlerce civciv, görme yetileri yeterli olmadığı için yeme sesle yönlendiriliyor. Tek komutla binlerce civcivi etrafında toplayan CEO’nun görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Bursa’da bir tavuk üretim tesisinde yumurtadan çıkan binlerce civciv, özel kümeslere getirilip bırakılıyor. Görme kabiliyetleri yeterli olmayan civcivler, yemleri kendiliğinden bulamayınca, görevliler yem kanallarının bulunduğu bölgeye gelip buradan civcivlere geh, geh, geh diye seslenerek sese doğru gelmelerini sağlıyor. Sesi duyunca aynı yöne koşmaya başlayan binlerce civciv, yemlerin bulunduğu bölgede toplanıp karınlarını doyuruyor.

Hastavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir’in binlerce civcivi tek komutla saniyeler içerisinde etrafında topladığı görüntüler sosyal medyada yoğun ilgi görüyor. Firma veterinerleri, "Kuluçkalardan yeni çıkan civcivlerimizi kümeslerimizde anne şefkati ile karşılıyoruz. Civcivlerin ihtiyacı olan ısı, yem ve suyu hayvanlar daha kümese gelmeden hazır ediyoruz. Civcivler yumurtadan çıktıklarında sese daha duyarlı oldukları için yeme ve suya ulaşmalarında sesten yararlanıyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR MSB'den manidar 'Oruç Reis' paylaşımı GÜNCEL - 14.08.2020 Selçuk Bayraktar'dan AKINCI paylaşımı! GÜNCEL - 14.08.2020
  • alaattin 02.08.2020 20:13 / 1 kişi beğenmiş /

    gelmeyenler neden gelmemiş acep. :))

  • Dinazor sürüsü 02.08.2020 14:49 /

    Bir zamanlar bizim dedelerimiz bunlardan yeraltında faremsi ilk memeliler olarak kaçarken bunlar yukarda dinazor olarak milyonlarca yıl gezegene tam hakimdiler hatta uçmayı bile öğrendiler araçsız. Bizim dünyaya hakim olduğumuz on binlerce yıllık süre çok az aslında dinazorların hakimiyet süresine kıyasla göz açıp kapayana dek denebilir.

  • M. Ali 02.08.2020 11:43 / 7 kişi beğenmiş /

    Çok güzeller ya..

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla