GÜNCEL / 03.08.2020 12:51

TEBER Lazer Güdüm Kiti MK - 82 yeni teslimatları gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Roketsan tarafından geliştirilen TEBER-82 Güdüm Kitlerinin yeni teslimatlarının gerçekleştirildiğini duyurdu.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabı üzerinden, “Durmak yok. Roketsan tarafından geliştirilen TEBER-82 Güdüm Kitlerimizin yeni teslimatlarını gerçekleştirdik. İstiklal ve İstikbalimiz için” notuyla, Roketsan tarafından geliştirilen TEBER-82 Güdüm Kitlerinin yeni teslimatlarını gerçekleştirdiklerini bildirdi.


Yüksek hassasiyete sahip TEBER-82 Güdüm Kitleri, sabit ve hareketli hedeflere karşı etkili olmasıyla ön plana çıkıyor. 2.6 metre uzunluğa sahip TEBER-82 Güdüm Kitleri, MK-81 ve MK-82 harp başlığı tiplerine sahip. Menzil aralığı 2 ile 28 kilometre arası olan TEBER-82 Güdüm Kitleri, lazer arayıcı başlık, ataletsel ölçüm birimi, küresel konumlandırma sistemi gibi güdüm modlarıyla donatıldı.

TEBER LAZER GÜDÜM KİTİ

TEBER Lazer Güdüm Kiti, MK-81 ve MK-82 Genel Maksat Bombaları’na vuruş kabiliyetinin artırılması amacıyla entegre edilen bir lazer güdüm kitidir. TEBER, Genel Maksat Bombaları’nı Ataletsel Ölçüm Birimi (AÖB), Küresel Konumlama Sistemi (KKS) ve yarı aktif Lazer Arayıcı Başlığı (LAB) kullanarak akıllı bir silah sistemi hâline getirmektedir. Burun kısmına istenildiği zaman takılabilen yarı aktif LAB ile silah sistemine hareketli hedefler karşısında hassas vuruş kabiliyeti kazandıran TEBER’in, LAB bölümüne yaklaşma sensörü ekleme seçeneği de mevcuttur. TEBER’in kuyruk bölümü, hassas güdüm sağlayacak AÖB ve KKS’den oluşmakta olup, sahada kullanıcı tarafından bombaya entegre edilebilmektedir. Ayrıca kuyruk bölümü, entegre edildiği bombaları tanıyabilme özelliği ile lojistik açıdan kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Çok şiddetli patlama: ABD askeri üssüne füzeli saldırı! GÜNCEL - 01.10.2020 Ermeni askerler cephede hüngür hüngür ağladı! GÜNCEL - 30.09.2020
 • Vatandaş 03.08.2020 23:36 /

  Nükleer silahlarımız olmadığı sürece Fransa itsrail gibi ülkelerle baş edemeyiz

 • Cengiz Khan 03.08.2020 23:14 / 4 kişi beğenmiş /

  Bu gidisatla S-500 ün aynisini yapariz yakinda Allahin izniyle Allah cc. Reisimize uzun ömür versin onun sayesinde ülkemiz Teknolojiyi yakalimis durumda Türke durmak yakismaz ya istiklal ya ölüm. Reis Allah cc. seni üzerimizden biran bile eksik etmesin.Allahina kurban Reis.

 • tepki 03.08.2020 18:20 / 2 kişi beğenmiş /

  bence sadece patlayici degil icin de yedek de cok yanici madde olacak uzun sure yanan attigin zaman sadece patlama degil ayni anda cukur ve dar yerlere girecek ve orda yanlmaya devam edecek madde ucak ve gemileri vuracak super silahlar gerek bunlari ise uydu ile isaretme yapan sistem gerek bunu biz yapariz bir yerden baslamak gerek her sehit de savac gemisleri vuracak cok guclu silah gerek bunlar gerek duyulur ise nukler baslik ile olacak kisaca usa rusyanin bilmem on bin nukler var ise bizim iki uc kati olacak hedef ekonomi guclu olsun dersen degisik ve super silahlar yapmak gerek

 • Necip 03.08.2020 16:31 / 14 kişi beğenmiş /

  Türkiye'nin gururusunuz. Allah yardımcınız olsun

 • Ertan 03.08.2020 16:01 / 11 kişi beğenmiş /

  Maşaallah,

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla