GÜNCEL / 03.08.2020 15:59

Avustralyalı komedyen Yeni Zelanda katliamıyla alay etti

Avustralyalı, ırkçı bir komedyen şakası dahi yapılmayacak bir konuyla dalga geçti. 52 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla alay eden Isaac Butterfield isimli adam, büyük tepki topladı.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Yeni Zelanda'nın Chrischurch kentindeki iki camiyi hedef alan silahlı saldırı sonucu 52 kişi vahşice katledilmişti. Açıkça Müslümanlara karşı hedefe alan eylem, büyük yaralara yol açarken, saldırının üzerinden geçen bir yılı aşkın süreye rağmen bu eylemden ders çıkarılmadığı açıkça kendini gösteriyor.

MÜSLÜMANLARLA DALGA GEÇTİ

Avustralyalı bir "komedyen" şovunda Yeni Zelanda'da katledilen Müslümanları konu alarak "komedi" gösterisi düzenledi. Gösterisinde hiç de komik olmayıp Müslümanları hedef alan esprileri birbiri ardına dizdi.

Isaac Butterfield, Brenton Tarrant'ın 52 Müslümanı gözünü kırpmadan vahşice katlettiği eylem için şu skandal sözleri kullandı:

“Benim için bunun en üzücü yanı, 52 kişinin öldürülmüş olması değildi. Hayatlarını sonsuza dek değiştiren sayısız kişi de değildi. O gece yüzlerce insan Christchurch'teki gece kulüplerinden evlerine gidemedi çünkü bütün taksiciler saldırıda öldü."

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Acil servisi bastılar! Sağlık çalışanları sedyeyle barikat kurdu GÜNCEL - 22.09.2020 Kayseri'de boşanma aşamasındaki koca dehşet saçtı! GÜNCEL - 21.09.2020
  • Ibrahim 03.08.2020 17:55 /

    Kufrun adi bir ,Zelandada bu adam ve onu alkislayanlar,Turkiyede CHP ,HDP ve diger zindiklar, Cin'de kominist rejim ,vs..

  • I Y I 03.08.2020 16:26 /

    Bizdeki sözde komedyenlere bakınca buna şaşıramıyorum.Gavur nede olsa..

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla