GÜNCEL / 14.08.2020 00:33

İsrail-BAE kardeşliği belediye binasına yansıtıldı

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de belediye binasına Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail bayraklarının silüetleri yansıtıldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Mohammed Bin Zayed, ABD Başkanı Donald Trump’ın aracılığı ile bugün telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve ikili ilişkilerin tamamen normalleştirilmesi konusunda uzlaşmaya varmıştı. Başkan Trump ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, anlaşmayı “Devasa gelişme! İki büyük dostumuz tarihi barış anlaşmasını imzaladı” diyerek duyurmuştu. Tarihi anlaşmanın duyurulmasından saatler sonra İsrail’in başkenti Tel Aviv’de bulunan belediye binasına BAE ve İsrail bayraklarının silüetleri yansıtıldı. Tel Aviv Belediye Başkanı Ron Huldai yaptığı açıklamada, “Başbakanı, BAE ile barış sağladığı ve ilhak planını askıya aldığı için tebrik ediyorum. İsrail’in güvenliği için iki önemli adım atıldı” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta belediye binasına Beyrut Limanı’nda yaşanan patlama nedeni ile Lübnan bayrağı silüeti yansıtılmıştı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detay! Mete Yarar: Türkiye'de ilk kez oldu GÜNCEL - 26.10.2020 Günel Mövsümova 'O an'ın hikayesini Ülke TV'de anlattı GÜNCEL - 24.10.2020
  • İlhami 14.08.2020 15:54 /

    Türk bayrağının dalgalanmayacağı tek bina bu olsun...

  • Kırkdokuzelli 14.08.2020 01:53 / 4 kişi beğenmiş /

    Kişi sevdikleriyle haşrolur

  • Mantık 14.08.2020 00:49 / 1 kişi beğenmiş /

    Hala bu bae ve suuda kardeşlerimiz diyen varsa ...neyse.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla