GÜNCEL / 01.10.2020 05:02

Çok şiddetli patlama: ABD askeri üssüne füzeli saldırı!

Son dakika haberi: Irak'ta bulunan Erbil Uluslararası Havalimanı'ndaki ABD askeri üssün bulunduğu bölgede çok şiddetli patlama duyuldu. Gelen ilk bilgilere göre, füzeli saldırıyı patriot füzelerinin engellediği öğrenildi. İşte son dakika gelişmesi...

Son dakika haberi: Irak'ta bulunan Erbil Uluslararası Havalimanı'ndaki ABD askeri üssün bulunduğu bölgede çok şiddetli patlama duyuldu.

ASKERLERE SIĞINAKLARA GİRME EMRİ VERİLDİ

ABD üssüne en az 3 füzenin isabet ettiği ve ABD askerlerine sığınaklara girme emri verildiği bildirildi.

BARZANİ SALDIRILARI KINADI

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Haşdi Şabi’nin ABD askerlerinin konuşlu olduğu Erbil Havalimanı’na düzenlediği füze saldırısını kınadı.

Barzani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erbil’e yönelik füze saldırını şiddetle kınadıklarını, IKBY’nin bölgenin istikrarını kasteden herhangi bir girişime tolerans göstermeyeceğini ve saldırıya sert bir yanıt verileceğini ifade etti.

ABD ÜSSÜNE SALDIRILAR

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimiyle yakın ilişkiler kuran ABD ve ordusu uzun yıllar bölgede faaliyet gösteriyor. İranlı general Kasım Süleymani'yi Bağdat'ta insansız hava aracı kullanarak katleden ABD ordusunun bu ülkede bulunan üslerine sık sık saldırı gerçekleştiriliyor. Bağdat'ta bulunan ABD Büyükelçiliği ise sık sık füze saldırısına maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD yönetimi saldırıların devam etmesi durumunda büyükelçiliği kapatabileceklerini açıklamışlardı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR YouTuber şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Dev köprüden atladı... GÜNCEL - 02.12.2020 Asya'daki bu anlaşma her şeyi değiştirebilir! AB, Türkiye ile yakınlaşmak istiyor GÜNCEL - 01.12.2020
 • Realist 02.10.2020 17:25 / 1 kişi beğenmiş /

  Ermenilere verdiği destekle yediği halti unuturma çabası...

 • Arif 02.10.2020 15:37 / 1 kişi beğenmiş /

  Kendilerince patriotları parlatma çalışması. Biz rus hssleri patlatıp duruyoruz bunlarda kendi reklamlarını yapıp pay çıkarma peşinde.

 • Inkibut 55 02.10.2020 14:14 / 4 kişi beğenmiş /

  İran devletinin yaşamış olduğu din ile diğer islam ülkelerinde yaşanan islam kuranın tarif ettiği din değil.Bu ülkelerde yaşanan dine bir çok hurafel ve hadislere ileve edilmiş azımsanmayacak kadar hadis olmayan sözcükler girmiştir.Iranın islamı yaymaya çalışan bir ülke olarak nitelendiren arkadaşın gözden kaçırdığı çok gerçekler vardır. İranın islam dinini gerçekten yaşamış olsaydı şu an din kardeşimiz Azarbaycanın haklı davasında bir kadir devletle savaştığını göz göre göre Oranın o kafir ermeni devletine tırlarla silah göndermesinin bir islam ülkesinin yapacağı bir hareket değildir.Bu düşüncede olan bir devlet gerçek bir islam devleti olamaz.

 • eray akalın 01.10.2020 21:00 / 1 kişi beğenmiş /

  İran kasim suleymanın intikamını alıyor.Bu saldıra ABD askeri ölmedi diyen ahmaktır.Abd askeri öldü ama iran yine de tatmin olmaz.Her zaman dış politikayı ben sizden iyi biliyorum.

 • Ergün 01.10.2020 20:51 / 1 kişi beğenmiş /

  Zemin oluşturma! Ki abd erebilse kalıcı olsun....

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla