Hatay'da 3 ilçeye yayılıp bir çok ev ile iş yerini kullanılmaz hale getiren yangın sonrası drone ile çekilen görüntüler felakatin boyutunu gözler önüne seriyor.

SÖNDÜRMEK İÇİN ORMAN GÜCÜMÜZÜN YÜZDE 10'U KULLANILDI

"yangına bir uçak, 5 helikopter, 188 arazöz, 25 iş makinesi ve bugün yapılan takviyelerle beraber 750 personelin müdahale ettiğini söyleyebilirim. Bu da bizim toplam orman gücümüzün yaklaşık yüzde 10'u." diyen tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Hatay özelinde en büyük tesellimiz can kaybımızın olmaması, tabii ki bu yaban hayatını veya ağaçlarımızı kaybetmediğimizi söylemiyor." ifadesini kullandı.

400 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Pakdemirli "Dün akşam itibarıyla baktığımızda 300-400 hektar olabilir gibi görmüştük ama bugün itibarıyla bu hesabın üzerine gitmedik. Burada öncelik, yangının söndürülmesiydi. Bunların hepsinin hesaplarını yapıyoruz, en yakın zamanda hem Avrupa Yangın Birliğine hem de internet sitemizde bunları yayınlıyor olacağız. Çok büyük bir yangın değil ama özellikle bizi korkutan kısmı meskun mahale yakın olmasıydı. dedi.

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Açık Sözlü Yigit 11.10.2020 18:47
  Bunu yapanlar eğer bir türlü hayatıyla odetilmezise, biz devlet olduğumuzu büyük şüphe ederim çok yazık çok, hainlerin kesesine kar kalmaz inşallah
 • ahmet 11.10.2020 15:58
  bunların uzantıları ile ittifak eden chp iyi parti temeli hatay bunları unutmayacak bize bu 2 günü yaşatanlarıda onlara çanak tutanlarıda onlarla ittifak yapanlarıda mahşere kadar unutmayacağız insanları evlerinin içinde yakmak istediler çalıştıkları fabrikaları kasten yaktılar çevreyi ormanları yok ettiler nerede tepki koyacaklar kahrolsun pkk dahi diyemiyorsunuz bir hataylı olarak asla benim kapıma oy için bir daha bu cumhur ittifakından kimse gelmesin sahaya ininde olanları görün belki birkaçınızın vicdanı yaptığınız bu yanlış ittifaka artık bir dur der
 • Cözüm Basit 11.10.2020 11:10
  Ne var? O araziye binalar dikilmis. Bunlari görmüyor muyuz? Mahvettik sehirleri ve yesil alanlari!
 • Misafir 55 11.10.2020 09:08
  Orman yakanlara idam gelmeli.
 • Bjk 11.10.2020 08:02
  Ermeniler yakmıştır
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek