Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransız kanalına verdiği röportajda Türk drone'larının Ermenistan kuvvetlerine karşı elde ettiği başarıyı vurguladı.

İşgalci Ermenistan’a karşı yürüttüğü mücadelede, Ermeni kuvvetlerine karşı büyük zaferler elde etmeye devam eden Azerbaycan, Türkiye'den aldığı İHA ve SİHA'larla başarısına başarı katıyor.

Ermenistan’ın işgal hareketinin seyrini değiştiren bir başarı sergileyen Türk Bayraktar TB2 sayesinde sahada birçok zafer elde eden Azerbaycan, her fırsatta Türkiye'yle olan dayanışmasının da altını çiziyor.

"YETERİNCE ÇOK DRONE'UMUZ VAR"

France 24 kanalına konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, verdiği röportajda Türk İHA'larının saha çatışmasında Ermeni kuvvetlerine büyük zarar verdiğini açıkladı.

Fransız muhabirin "Kaç tane Türk drone'unuz var?" sorusuna gülerek "Yeterince var" yanıtını veren Aliyev, sayı vermenin güvenlik açısından doğru olmadığını vurguladı.

"TÜRK DRONE'LARI ERMENİSTAN'A 1 MİLYAR DOLARA MAL OLDU"

Türk İHA'ları sayesinde 1 milyar dolardan fazla Ermeni mühimmatının yok edildiğini söyleyen Aliyev, işgalci kuvvetlere karşı Azerbaycan ordusunun tüm silahlarını bir yana koyarak en büyük başarıyı İHA'lar sayesinde elde ettiğini söyledi.

Yorumlar 64 Yorum Var
 • Murat gözükara 16.10.2020 01:24
  Gardaş... Konuş konuş ki... Kahrolsun lar...
 • User 16.10.2020 00:14
  Hem rus hem ingilis hemde öz dilimizde selis ve qüsursuz danışan prezidentimiz halal olsun size
 • Can Polat 15.10.2020 23:08
  Baskan bence her yerde yalniz Türkçe konuş çatlasınlar...
 • Bilesiniz 15.10.2020 22:47
  Para araplardan teçhizat ruslardan. birleşik araplar her yere para gönderiyor. Özellikle ruslara suriye libya ve son olarak ermenilerin silahlandırılması konusunda BAE çıbanbaşıdır.
 • MERT 15.10.2020 22:40
  As bayrakları
Daha fazla yorum görüntüle