Koronavirüsle mücadelede tedbirleri uygulamada, özellikle toplu taşıma konusunda yetersiz kaldığı için eleştirilerin merkezindeki CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu camileri hedef alarak 'Ben buradan İstanbul Müftümüze, valimize çağrı yapıyorum; cuma ile ilgili tedbir alsınlar' dedi.

FOX TV ekranlarından geçen haftaki programda İsmail Küçükkaya'nın sorularını cevaplayan İmamoğlu salgınla mücadelede sosyal mesafenin sıfıra indiği vatandaşı isyan ettiren balık istifi toplu taşımadaki başarısızlıklarını unutarak camilerle ilgili eleştirilerde bulundu.

"HERKES PATIR PATIR ÖKSÜRÜYOR CAMİNİN İÇİNDE"

Eleştirilerinde kullandığı el kol hareketleriyle de izleyenlerin tepkisini çeken İmamoğlu "Kışa girdik artık insanlar dışarıda namaz kılamıyor. içeri yığılmaya çalışıyor. Yaz döneminde namaz kılarken öksürük yoktu. şimdi herkes patır patır öksürüyor caminin içinde." ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU ÇAĞRIDA BULUNDU

Koronavirüsle mücadelede kendi sorumluluklarını yerine getirme konusunda karnesi kırıklarla dolu İmamoğlu canlı yayında yetkililere seslenerek "Ben buradan İstanbul Müftümüze, valimize çağrı yapıyorum; cuma ile ilgili tedbir alsınlar" dedi.

Yorumlar 30 Yorum Var
 • yahya 01.12.2020 10:20
  islam düşmanlığı için eline fırsat geçti. içki içenler her türlü ihmali yaparak içkisinden geri kalmıyor. onada bir çözüm bul
 • Bilal 01.12.2020 06:57
  Sen camiye gitmediğine göre metro otobüs vs kullanmadığına göre virüsü nerede kaptın fener Rum patrikhanesinde mi kaptın biz de bilelim ki tedbir alalım
 • Ahmet 01.12.2020 00:39
  Suçu başka yere yikmada yani cambazlikta rahmetli Demirel bunun yanında çırak bile olamaz.bu adama oy verenler tövbe sizi kurtarirmi bilemem.
 • Abdullah 01.12.2020 00:32
  Şu an camiler kadar bu konuya özen gösteren kurum yok. Kakdıki hükümet bu konuda da vakalar ağırlaştıkça tedbir açıklayacaktır. Sonrada Ekrem ben demiştim yaptılar diyecek...
 • ADIYAMANLI 01.12.2020 00:14
  Her şey daha güzel olacak(!) Alın size.
Daha fazla yorum görüntüle