Libya Büyük Müftüsü Sadık el-Giryani, Fransa, BAE ve Mısır gibi ülkelerin Türkiye Cumhuriyeti'nin Libya halkının yanında olmasından dolayı rahatsız olduğunu söyledi. Sadık el-Giryani ayrıca 'Türkiye'nin bölgedeki varlığı desteklenmeli. Libya halkı doğruları yanlıştan ayırmalı. Dikkatli olunmalı' çağrısı yaptı.

Son zamanlarda yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Libya Büyük Müftüsü Sadık el-Giryani, ülkede yaşanan son gelişmelere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Libya Müftüsü Sadık el-Giryani, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Libya hakının yanında olduğu için diğer devletler tarafından saldırı altında olduğunu vurgularak, Libya halkını doğruları yanlıştan ayırması konusunda uyardı.

"TÜRKİYE LİBYALILARIN YANINDA OLAN TEK DEVLETTİR"

El-Giryani açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:  “Türkiye, Libya’da attığı adımlardan dolayı batı ve diğer ülkeler tarafından saldırıya uğramaktadır. Fransa, BAE ve Mısır gibi ülkeler Türkiye Cumhuriyeti'nin Libya halkının yanında olmasından dolayı rahatsızdır. Türkiye'nin bölgedeki varlığı desteklenmelidir. Çünkü Libyalıların yanında olan tek devlet Türkiye'dir. Libya halkı doğruları yanlıştan ayırlmalı. Dikkatli olunmalı” dedi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Türk 21.12.2020 06:30
    Aklı yenimi geldi arabın
  • Ömer Faruk şen 20.12.2020 22:38
    Bu adama suikast yqparlar
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek