Rusya’da hızla ilerleyen bir aracın hemzemin geçitte görevli bir demiryolu işçisine çarpması sonucu işçi hayatını kaybetti.

Rusya'nın Murmansk Oblastı'na bağlı Kandalakşa şehrinde, 2 işçinin teknolojik sistemlerin olmadığı bir hemzemin geçitte trenin geçiş saatini bekleyerek geçitten geçmek isteyen araçları durdurmayla görevli olduğu sırada tüyleri diken diken eden bir kaza meydana geldi. İşçiler beklediği sırada bir otomobil hızla hemzemin geçide doğru ilerledi. İşçilerden biri otomobili fark ederken, arkası dönük olan işçi ise aracı fark edemedi. Otomobil, arkası dönük işçiye çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce sürüklenen işçi olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayın ardından aracın sürücüsü tutuklanırken kazaya ilişkin geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Öte yandan bölge savcılığı tarafından yapılan açıklamada, güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiği ve işçiye çarpan aracın sürücüsünün doğrudan ölüme sebebiyet vermekten yargılanacağı kaydedildi.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Anonim 18.01.2021 18:51
  votkayi fazla kacirmistir
 • skrkrc 18.01.2021 17:04
  ecele bak, geldimi insan bilinçsizce üzerine gidiyor, adam bir adım geri atmasa büyük ihtimal yaralı kurtulacak,
 • Vatandaş 18.01.2021 16:13
  20 yıldır Moskova’da yaşıyorum yorum yapan arkadaşlar. Maalesef burda sarhoş araba kullanmanın cezası Türkiye’mize göre çok daha ağır trafik kuralları çok daha katı. Bunları savunmuyorum ama bizim memleketimizde eğer düşmanın varsa arabayla ez ve kaza de minimum ceza ile kurtul. Sürücülerin yayalara olan bakışından bunu rahatlıkla söyleyebiliriz
 • çıkamasın 18.01.2021 15:12
  çek votkayı, çek votkayı, adamı öldür. şimdi görürsün gününü. eğer rusyada kanun varsa bu adam bir daha hapisden çıkamaz.
 • İsmail 18.01.2021 13:24
  Votka içmeye devam edin Sarhoşken adam öldürdüğünüzü hatırlamazsınız nasıl olsa