Geçtiğimiz günlerde atmosfere giren ve ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteorun Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon ve Giresun başta olmak üzere bir çok ilden görüntülenmesinin ardından Giresun’un Çamoluk ilçesinde bir vatandaş tarlasında göktaşı bulduğunu iddia etti.

Giresun’un Çamoluk ilçesinde ikamet eden Ramis Güven (60) isimli vatandaş, tarlasında bulduğu ve göktaşı olduğunu iddia ettiği taşlar için bugünlerde müşteri bekliyor.

GÖKTAŞI OLDUĞUNA DAİR RAPOR ALDI

İlçenin Yenice Köyü’nde Ramis Güven, uzun zamandır gitmediği tarlasına bakmaya gittiğinde daha önce hiç görmediği değişik taşların olduğunu fark etti. Topladığı taşları özel bir araştırma laboratuvarına gönderen Güven, yapılan analizlerle göktaşı olduğu raporunu aldı ve şimdi ise müşterileri beklediğini söyledi.

"İLGİLENENLER ALIP İNCELETEBİLİR"

öktaşı olduğundan şüphe duymadığını ifade eden Güven, “Bir süredir nadasa bıraktığımız tarlamıza gittiğimde daha önce hiç görmediğim taşlar olduğunu fark ettim. İncelediğimde siyah, parlak renkte, altınsı renklerde taşlar gördüm. Bunları toplayarak eve geldim. Daha sonra tanıdıklar aracılığıyla İstanbul’da özel bir laboratuvara inceletmeye gönderdik. Gelen rapora göre de Göktaş'ı olduğuna dair bir sonuca ulaştık. Yine de ilgilenmek isteyenler alıp inceletebilirler. Normal taşlardan ve demirden daha ağır bir madde. Kimisi altınsı renkte, kimisi siyah renkte. Daha önce bu civarda böyle bir taş görülmemiştir. Belki de geçtiğimiz günlerde bölgemize düşen göktaşları vardı onlardan birisi de olabilir. Bildiğimiz kadarıyla çok ciddi fiyatlara satılıyormuş. Bizde değerini verene bu taşları satmak istiyoruz. İlgilenenlere duyurulur” ifadelerine yer verdi.
Geçtiğimiz günlerde ise atmosfere giren ve ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteor Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon ve Giresun başta olmak üzere bir çok ilde kameralar tarafından görüntülenmişti.

Yorumlar 20 Yorum Var
 • yaşar 04.03.2021 09:46
  Böbrek taşınada benziyor
 • hızırali.. 04.03.2021 08:10
  DAYI ORJİNAL DİYON AMA NERDEN BİLİYON hadi çin malı ise..boya varmı boya
 • BİNGÖL 04.03.2021 00:26
  Turkiyede göktaşı gündeme getiren kişiyim hic biri göktaşı değil her gelen gök tasıbuldum der çok beklersin ..
 • Ramazan 03.03.2021 23:52
  Gökten düştüğü kesin.... yerden çıkmadı bunlar
 • 10 numara 03.03.2021 23:44
  Dayı biraz daha tarlada dursaymış kafasına mars taşı düşen ilk Türk olacakmış.
Daha fazla yorum görüntüle