Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde hastanelerde boş yatak ve oksijen tüpü bulamayan korona virüs hastaları, portakal bahçelerinde tedavi ediliyor.

Korona virüs salgınında ikinci dalganın etkisiyle sağlık sisteminin çöktüğü Hindistan'da insani kriz sürüyor. Madhya Pradesh eyaletinin Agar Malwa bölgesinde yer alan Susner kasabasında hastanelerde yer bulamayan korona virüs hastaları portakal bahçelerinde tedavi edilmeye başlandı. Ana yoldan 200 metre uzaklıktaki alanda yere serilen çarşafların ve kartonların üzerine yatırılan hastalar, portakal ağaçlarının dallarına asılan serumlarla, oksijen, ilaç ve herhangi bir elektronik cihaz olmaksızın sağlığına kavuşmaya çalışıyor. Civardaki 10 köyden çok sayıda kişi tedavi olabilmek için bölgeye gelirken, hastaların maske takmadığı ve sosyal mesafenin de korunmadığı görüldü.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • vesselam 07.05.2021 17:29
    fatih kardeşe cevaben maske takanlarda maskelerini hani bizde hurdacı arabaları varya onlara benzer arabalardan kullanılmış olarak alıyorlar. inek idrarı ve dışkısından medet uman milletten ne beklenir ki?
  • fatih 07.05.2021 11:27
    HaLa maske yok. Hala mesafe yok...!!.. Yani bişey diyecektim de
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek