Kripto para borsası Thodex soruşturması kapsamında kırmızı bültenle aranan şirketin kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in, İstanbul Havalimanı'ndan yurt dışına kaçışına ilişkin yeni bilgi, fotoğraf ve görüntüler ortaya çıktı.

Anadolu Ajansının (AA) ulaştığı güvenlik kamerası görüntülerinde, Özer'in, 20 Nisan Salı günü 17.15 sıralarında 34 DFC 567 plakalı siyah renkli otomobil ile havalimanına geldiği ve 3 numaralı kapı karşısında bulunan otopark girişinde aracını valeye teslim ederek arka koltuktaki sırt çantasını aldığı görülüyor.

Özer'in daha sonra yürüyerek 3 numaralı kapıya geldiği, 17.21'de terminale giriş yaptığı, saat 17.46'da ise M-18 numaralı bilet kontuarında check-in işlemini yaparak ayrıldığı anlar görüntülere yansıyor.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, dış hatlar gidiş terminalinde saat 17.57'de 32 numaralı pasaport kontuarından çıkış işlemlerini yaptıran Faruk Fatih Özer'in, arındırılmış alanda bir süre dolaştıktan sonra 19.25 sıralarında C-4 uçuş kapısından işlem yaparak Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gidecek olan uçağa bindiği anlar yer alıyor.

Kayıtlarda, Özer'in havalimanı içerisinde bulunduğu süre boyunca herhangi bir kişiyle temasının olmadığı ancak sakin görüntüsüyle, çıkışını sıradan bir seyahat gibi göstermeye çalıştığı da dikkati çekiyor.

- Süreç

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kullanıcıların Thodex adlı kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki ihbar üzerine 22 Nisan'da resen soruşturma başlatılmıştı.
Bu kapsamda şirket sahibi şüpheli Faruk Fatih Özer'in 20 Nisan'da yurt dışına çıktığı resmi belge ve kayıtlarla doğrulanırken, şirketin resmi adreslerinde herhangi bir faaliyet olmadığı belirlenmişti.

Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Özer'in de arasında bulunduğu 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda 81 şüpheli yakalanmış, şüphelilerden Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer'in de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklanmıştı. Ayrıca, şüphelilerden 38'i adli kontrol şartıyla, 37'si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Interpol tarafından 23 Nisan'da hakkında kırmızı bülten çıkarılan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • Hakikate cevap 22.05.2021 00:07
  Burada yorum yazmanın en zor yanı; okuduğunu anlamayanların saçma tepkileridir. İsim vermek istemiyorum ama çok fazla emsali görülmüş bir gerçeği söylüyorum. Lafın tamamı deliye söylenir.
 • Smart 21.05.2021 18:26
  Nerde bu adam. Kaçan kayboluyor.
 • Sabri 21.05.2021 18:18
  Bize nasıl kaçtığı değil nasıl yakalandı haberini verin artık öğrendik kaçış şeklini
 • Helal olsun 21.05.2021 18:02
  Bı titan Bı imza Bı tosuncuk Bı kriptocuk Gün gelecek bunların yaptığı işi devlet üstlenecek. Türkiye'nin her il ve ilcesine mandiralar kurulacak herkes kendi malını orda besliyip devlete çalışacak ve beraber kazanacak ülke. 100 bin 300 500bin verip ahir yaptırmaya ne hacet . İpard deyip milyarlr gömmeye de gerek yok. Devlet kursun her ilçeye birer büyük mandıra milletde orda beslesin malını kar ortak
 • Hakikat 21.05.2021 15:37
  Bazı tipitiplerin "KRİPTO ve benzerleri gelecek vaad ediyor hayırsever bile olabilirler parti bile finanse ederler" türünden zırvalarına sakın inanmayın çünkü bu tür üslup bu coin piyasasına yeni vurgunzedeler kazandırır. Aklı olan kaynağı merkezi belli olmayan(tam bir yahudi şirket tarzı), kazancının nereden gelip nereye gittiği şüpheli bu tür mecralardan uzak kalır çünkü bu coin piyasasu direksiyonu olmayan frenleri patlak emniyet tertibatı bozuk kaportası çatlamış ama sabit hızla saatte 500 km ile giden bir araba gibidir yani nerede ne zaman şarampole yuvarlacağı veya duvara toslayacağı belli değildir ve siz bu arabanın önünde ki koltukta UYUYOR(UYUTULUYOR) haldesiniz!!!!
Daha fazla yorum görüntüle