Artvin’in Arhavi ilçesinde bugün yaşanan selde dere kenarındaki bir ev sel sularına kapıldı. O anlar cep telefonu kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlçenin Kapisre deresi Cumhuriyet mahallesinde daha önce sel tehdidi nedeniyle boşaltılan bir ev bugün sel sularına daha fazla dayanamayarak yıkıldı. Sel suları evi yıkıp önüne katıp denize sürüklerken, görüntüleri kayda alan ailenin konuşmaları yaşanan korku ve paniği gözler önüne serdi.

Öte yandan yine aynı dere üzerinde bir çimento kamyonunun harç makinesi de sel sularına kapılarak denize ulaştı.

HEYELAN NEDENİYLE KÖYLERE ULAŞILAMIYOR

Karadeniz Sahil Yolu civarındaki binaların önünde yaklaşık 1,5 metre su birikintisi oluştuğu görüldü, tarım arazileri ise zarar gördü. Çok sayıda köye heyelanlar nedeniyle ulaşım sağlanamadığı bildirildi.

YAĞIŞLAR GECE YARISINA KADAR SÜRECEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Arhavi'de incelemelerde bulundu. Yetkililerden son duruma ilişkin bilgi alan Soylu, bir iş makinesine binerek su biriken sokak ve caddelerdeki durumu, ekiplerin çalışmalarını inceledi. Sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Soylu, can kaybı olmadığını, iki kişinin yaralandığını söyledi. Yarın saat 24.00'e kadar kuvvetli yağış uyarısının devam ettiğini söyleyen Soylu, gerekli önlemlerin alındığını kaydetti.

Soylu, "Arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Baraj patladı iddiası doğru değil. Gerekli tahliyeler yapılıyor" diye konuştu.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Ferhat cepni 23.07.2021 16:44
  Dogadan aldiklarimizi bizden geri aliyor cebreye verdigimiz veecegimiz zararlar ileride nizdrn cikacak
 • misafir 23.07.2021 13:21
  Siyanürle altın aranan sahalardaki havuzlar çevre felaketine neden olurdu, tüm siyanürlü su çevreye yayılırdı. Önünü ardını düşünmeden iş yapıyorsunuz, kendinize gelin artık.
 • HACIOĞLU 23.07.2021 12:44
  dünyalı olmaktan uyandirsin cumlemizi rabbim gecmis olsun
 • Ottomans 22.07.2021 23:41
  Aaaay yikildiiii o nasil cirtlak bi ses igrenc otesi
 • Sempeer 22.07.2021 23:23
  Çin’ de ve Almanya’ da meydana gelen sel felaketleri için, beter olsun diye yazan müslüman kardeşlerimizin yorumları nerde kaldı?
Daha fazla yorum görüntüle