iPhone kullanıcıları bu sabah yüksek sesli çalan bir siren sesi ve ‘Evde kal Türkiye’ bildirimiyle uyandı. Birçok kullanıcı Twitter’da yaşadığı paniği paylaştı. Kim tarafından gönderildiği tespit edilemeyen bildirim paniğe yol açtı.

Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının büyük bir kısmının telefonlarına Acil Durum Uyarısı (Test Alert Notification) başlığıyla ‘Evde kal Türkiye’ mesajı geldi. Bildirimle birlikte yüksek sesli bir siren sesi çalmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından sıkça kullanılan 'Evde kal Türkiye' uyarısının vaka sayılarının artışa geçtiği bu günlerde gelmesi dikkatleri çekti. 

VODAFONE KULLANICILARI BİLDİRİM ALDI

Twitter'da paylaşılan görsellerde 'Evde Kal Türkiye' uyarısının yalnızca Vodafone hat sahibi iPhone kullanıcılarına geldiği gözlemlendi.

Twitter kullanıcıları telefonlarına gelen alarmın ekran görüntüsünü paylaşarak alarmın sürekli tekrar ettiğini de ekledi.

EVDE KAL TÜRKİYE UYARISI NEDİR?

Koronavirüs salgınının devam ettiği bugünlerde telefonlara 'Evde Kal Türkiye' uyarısı geliyor. Vatandaşların tedbirleri elden bırakmamasına vurgu yapılıyor.

TEST ALERT NOTIFICATION NE DEMEK?

Test Alert Natification: test uyarısı bildirimi anlamına gelmektedir. Test Alert Natification genel olarak kullanılan bir uyarı sistemi olarak düşünülebilir.

NASIL KAPATILIR?

Evde kal Türkiye bildiriminin geldiği Test Alert Notification'ı kapatmak için şu adımları izleyebilirsiniz. Ayarlar > Bildirimler>Test Alert Notification(ekranın en alt kısmında yer alıyor) buradan kapatabilirsiniz.

Yorumlar 0 Yorum Var