Samsun'da tapu dairesinde saldırıya uğrayan 67 yaşındaki adam öldüresiye dayak yemesine rağmen hakkında 'kendisine saldıran şahsı yaraladığı' iddiasıyla dava açıldı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre ise yaşlı adamın yolunu kesen gencin saldırısına uğradığı ortaya çıktı.

Olay, Samsun'un Atakum ilçesinde Kaymakamlık binasında İlçe Tapu Müdürlüğünün bulunduğu katta geçen yıl eylül ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 67 yaşındaki Emin Bulat nüfus cüzdanını değiştirmek için Atakum Kaymakamlığı binasındaki İlçe Nüfus Müdürlüğüne gitti. Nüfus Müdürlüğünden vezneye harç parası yatırması istenilen Bulat, vezneye para yatırmaya giderken İlçe Tapu Müdürlüğünün bulunduğu kata doğru merdivenlerden indiği sırada iddiaya göre kendisini takip edip bekleyen 35 yaşındaki K.K.'nin saldırısına uğradı. K.K.'nin önce kafa attığı, ardından da yumruklarda saldırdığı Emin Bulat'ı ölümden çevredeki vatandaşlar kurtardı. Emin Bulat, kendisini darp eden K.K. hakkında şikayette bulundu. K.K. de darp raporu alarak Emin Bulat'ın kendisine saldırıp yaraladığını iddia etti. Emin Bulat ve K.K. hakkında "basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasının 10 Kasım tarihinde Samsun 10. Asliye Ceza Mahkemesinde görüleceği öğrenildi.

Öte yandan olaya dair güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Bulat'ın darp edildiği görüldü. Bulat, mağdur iken sanık olduğunu belirterek, adaletin yerini bulmasını istedi.

Yorumlar 76 Yorum Var
 • Anonim 30.07.2021 23:58
  35 yaşındaki adam 67 yaşındaki bir adamı dövemez suçluysa adalet cezasını verecek ağladım lan tanımadığım halde edebsiz adam seni
 • Anonim 30.07.2021 23:56
  Ne olursa olsun yaşlı adama 35 yaşında bir adam ölesiye dayak atamaz bu ülkede kanun var ulan edebsiz adam seni
 • Ni**** KI**** 28.07.2021 22:02
  Bu Samsun adliyesinin ciddi şekilde incelenmesi gerekli. Bir site yaptırmak için anlaştığımız kişi siteyi yapmadığı gibi benden aldığı 2.200 TL iade etmediği yetmediği gibi hem kendisi hem de kardeşi facebook+telefon üzerinden ağır küfürler edildi. Amcam savcı bir şey yapamazsın dedi. Sonuç? Benim d0landırıcılık için açtığım davadan bir şey çıkmadığı gibi benim hakkımda 3 ay hapis cezası verildi. İnanmayan varsa: Soruşturma No: 2019/26192
 • Unsal 28.07.2021 21:50
  K.K. nasıl ve nereden darp raporu almış .
 • Samsunlu 28.07.2021 21:16
  Çok yönlü inceleyip karara varmalı.
Daha fazla yorum görüntüle