Antalya'nın Manavgat ilçesinde devam eden orman yangınıyla mücadele için Türkiye'nin dört bir yanından itfaiye ekipleri, yardıma koştu. 1 hafta önce evlenen itfaiye eri Ahmet Davşan, yangını duyunca balayını iptal ederek, göreve geldi. Davşan, "Arkadaşlarım çalışırken ben de burada olmalıydım. Balayı planımızı artık başka zamana bıraktık. Eşim de benim burada olmam gerektiğini söyledi" dedi. 

Balayı rezervasyonunu iptal etti

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürü Erkan Er, ekiplerin 7/24 yangınla mücadele edip, hiçbir şeyden çekinmediğini, tüm insani ihtiyaçların ikinci planda olduğunu söyledi. Er, “Burada tek amacımız var o da yangını kısa sürede söndürmek. Biz ormana müdahale edemiyoruz. Ancak amacımız yerleşim yerlerine yangının ulaşmaması. Ekiplerimiz hiç durmadan çalışıyor. Üzerlerinde kıyafetleriyle birlikte yatıp uyuyanlar oldu. 1 hafta önce evlenen ve izinde olan Ahmet Davşan arkadaşımız afeti duyunca çıkıp geldi. 'Neden geldin?' dedim. 'Bana asıl şimdi ihtiyaç var' dedi. Türkiye'nin her yerinden gelen ekipler hiç durmadan mücadele ediyor. Yangını söndüreceğiz" dedi. Düğün öncesi izne ayrıldığını ve eşiyle gideceği balayı için rezervasyon yaptırdığını anlatan Ahmet Davşan ise yangın haberini alınca tatili iptal ettirip, eşini de annesi ve babasına emanet ettiğini kaydetti. Göreve gelen Davşan, “Arkadaşlarım çalışırken ben de burada olmalıydım. Balayı planımızı artık başka zamana bıraktık. Eşim de benim burada olmam gerektiğini söyledi" diye konuştu.

 

 

 

 

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Ercan 03.08.2021 16:06
  Bu milletteki asalete güzel bir örnek olmuş. Allah genç çifti iki cihanda da mutlu etsin.
 • israfil T. 03.08.2021 15:59
  Bizim ülkemizde hain tükenmez, Lakin Rabbime şükürler olsun ki, Kahramanlarda tükenmiyor..
 • Öztürk 03.08.2021 14:35
  twitter da haberde geçen kişiye ait olduğu iddia edilen düğün fotoğrafı vardı, düğünde davetlilerin üzerinde kışlık mont vardı. asparagas haber gibi görünüyor.
 • Hans 03.08.2021 13:50
  Brawo Allah'a emanet ve yardımcın olsun...
 • VatandaŞ 03.08.2021 13:23
  Allah sizlerden razı olsun, Rabb'im sizleri korusun, bu dünyanın ateşlerini söndürmek için çabalıyorsunuz ya, iki dünyada da ateşin kıvılcımı bile kılınıza deymesin.