Aydın'ın Kuyucak ilçesinde kapısını süpüren Hanife Ger (54), evinin önünü kirlettiğini öne süren komşusu B.K.’nin (71) yumruklu saldırısına uğradı. Saldırı anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 26 Ağustos günü saat 17.30 sıralarında Pamukören Mahallesi'nde meydana geldi. Evli ve 3 çocuk annesi Hanife Ger, müstakil evinin bahçesindeki ağaçlardan dökülen yaprakları topladı. Bitişindeki evin kapısının önüne dökülen yaprakları da süpüren Ger, topladıklarını çöp kutusuna atmak istedi. Bu sırada Ger'in komşusu B.K., evinin önünü kirlettiğini iddia ederek tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine B.K., Ger'i defalarca yumrukladı. Gürültüyü duyup dışarı çıkan Ger'in kızı Kadriye Ger (26), B.K.'yi uzaklaştırdı. B.K. anne ve kıza tehditler savurdu.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Hanife Ger, Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, B.K. ise gözaltına alındı. Horsunlu Polis Merkezi'ne götürülen B.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. B.K.'nin da Ger'den 'haksız yere kendisini öfkelendirmek amacıyla kışkırttığı' iddiasıyla şikayetçi olduğu belirtildi. Ger'in vücudunun çeşitli yerlerinde ezikler oluşurken, saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Hastanede olayı anlatan Hanife Ger, "Peş peşe çok kuvvetli vurdu. Belime, yüzüme vurdu. Hızını alamayarak eline taş aldı. Beni taşla ezmek istedi. Sonra kızım yetişti. Kızımı da darbetti. Taşı ona mı vursam buna mı vursam diye bir düşündü. Sonra kızım 'Kamera çekiyor, seni şikayet edeceğim' dedi. Bunun üzerine geri çekildi. Şikayetçi olduk" dedi.

Kadriye Ger ise, "Sesleri duyunca hemen dışarıya koştum. Annemi dövüyordu. Ayırmaya çalıştım, sonra bana karşı da bir girişimde bulundu. Geri çekildiğim için denk gelmedi. Sonra yere eğilip taş aldı. Bir anneme, bir bana doğrulttu. Ben 'polisi arıyorum' deyince geri çekildi. O şekilde sonlandı" diye konuştu.

Yorumlar 40 Yorum Var
 • Nizamı alem partisi 29.08.2021 12:28
  Serbest bırakılacak adam.boş yere polis aranmasın yazık polis otosunun yakacağı yakıta yazık milletin cebinden çıkıyor. Artik millet kendi tedbrini alsin.evlere beysbol sopası elektro şok silahi bulundurun yapacak bir şey yok
 • Bamsı 28.08.2021 09:45
  kadın haksız dahi olsa bu yapılmaz hiç mi imanın yok ihtiyar Allahtan korkmuyor musun
 • Anneniz ablanız 28.08.2021 09:25
  Şimdi bu mahallede yaşayan dürüst gençlerden oluşan bir heyet bu kadına yumrukla saldıran bu utanmaz kalleş mahluka bir iki laf etmeyecekse yazıklar olsun.
 • Bolu neco 28.08.2021 08:54
  Herif (adam değil ) çok yanlış yapmış, o herif peşine düşman takmış. O kadın acaba yaprakları komşunun kapısının önüne mi süpüyordu da. Herif i bu kadar saldırgan hale getirdi.
 • ömer 28.08.2021 08:14
  Be adi adam karşındaki kendini koruyamayan bir bayan .
Daha fazla yorum görüntüle