Birçok açıklama ile büyük skandallara imza atan Prof. Dr. Celal Şengör, yaptığı bir yayında öğrencisi ile yaşadığı anısını anlattı. Şengör'ün sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü'nde ders veren akademisyen ve jeolog Prof. Dr. Celal Şengör yayınladığı bir videoda geçmiş dönemde öğrencisi ile yaşadığı bir anıyı anlattı.

Bir olayın ardından öğrencisine çok kızdığını aktaran Şengör, bu öğrencisinin kız olduğunu vurguladı. Kızdığı için öğrencisinin eteğini kaldırdığını ve kalçasına tokat attığını ifade eden Şengör, eyleminin ardından kız öğrencisinin şarşırdığını söyledi. Şengör, "Bu dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor" ifadelerini kullandı.

"BABAN BUNU YAPTI MI?"

Şengör daha sonra ise kıza "Bana bak. Baban bunu yaptı mı?" sorusunu yöneltti. Öğrencisinden "Babam bile bana böyle bir şey yapmadı" cevabını aldığını aktaran Şengör daha sonra, "Hah eksik kalmış. Şimdi tamamlandı" dediğini belirtti.

DAHA ÖNCE DE SKANDALA İMZA ATMIŞTI


Prof. Dr. Celal Şengör, daha öncede büyük bir skandala imza atmıştı.

Şengör, geçtiğimiz yıllarda konuk olduğu bir televizyon programında kütüphanede çalıştığı sırada gördüğü bir öğrenciyle ilgili anısını anlatmıştı. 

Şengör şu sözlerle anlatmıştı:

'Orada bir kız gördüm. Abi inanılmaz güzel bacakları var. Kısacık bir etek giyinmiş dedim ya ben buna biraz daha yakından bakayım. Abi gittim ama bir bahane olması lazım. Ben yine aynı kitabı istedim.'
 

Yorumlar 158 Yorum Var
 • Gürbüz 20.09.2021 20:10
  Bu mu adam? Geçin.
 • misafir 20.09.2021 10:34
  Derhal görevden alınmalı, ünvanıda alınmalı. Adı, mevkisi ne olursa olsun kabul edilebilir bir durum değil kesinlikle.
 • OSMAN özkan 20.09.2021 09:13
  tahsil cahiliyeti alır eşşşşeklik baki kalır mış
 • OSMAN özkan 20.09.2021 09:10
  tahsil cahiliyeti alır eşşşşeklik baki kalır mış
 • aynen 20.09.2021 08:05
  Bu saygın H ayinlerin yüzünden pisigolejisi bozok kim bilir Kac tane insan var porofosormus olsa ne çıkar halka sıfır olunca hiç bi bilginin önemi yok böyle ahlak yoksunlarina çocuklarımızı devletimiz emanet etmesin
Daha fazla yorum görüntüle