Çanakkale’de bir benzin istasyonundan yakıt aldıktan sonra gitmeye hazırlanan otomobil alev aldı. Araç sürücüsü, arka koltukta bulunan kadın ile kucağındaki çocuğunun can havliyle kaçtığı anlar güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Olay dün akşam 20.30 sıralarında Çanakkale İzmir karayolunda bulunan bir benzin istasyonunda meydana geldi. Yakıt pompasının yanına yaklaşan ve dolum işlemini tamamlayan sürücü, gitmeye hazırlanırken bir an da otomobilinin motor kısmında alevler çıkmaya başladı. Araçtan inen sürücü ile arka koltukta bulunan kadın, kucağındaki çocuğunu alarak can havliyle kaçmaya başladı.
Arabanın alev aldığını gören benzin istasyonunda görevli iki kişi, yangın söndürme tüpleriyle yangına müdahale etti. Yangının kısa sürede söndürülmesiyle facianın eşiğinden dönüldü.
Korku dolu o anlar da saniye saniye güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • izmir-doğru söyler 18.09.2021 17:55
    aracın ön farı önce sol taraf yandı arkasından sağ yandı yani elektrik kaçağı var demek ayrıca şöfer ailesi inince yangın çok fazla yayılmadan aracıyla pompalardan uzak yere gitmesi gerekir ya patlasaydı yakıt istasyonu havaya uçabilir.
  • ali 18.09.2021 14:01
    istasyon yangını yada istasyonda araç yangınları konusunda istasyon çalışanlarına yöneticilerine gerekli olan yangın söndürme yangına müdahale yöntemleri hakkında gerekli eğitimler verilmelidir. bu yangın büyümeden söndürülmüştür. ancak yangına müdahale yanlış ve yetersizdir. yangın söndürücü tüp yangın çıkış noktasına olduğunca yakından ve yangının oksijen aldığı yönden müdahale edilerek yangın söndürülmelidir. yoksa burada olduğu gibi iki üç metre uzaktan yangın söndürücü tüp yangına sıkılmamalıdır. geçmiş olsun gerekli eğitimler verilsin.