Sultangazi'de, sivil zabıta ekiplerinin şüphelenerek durdurduğu minibüs içerisinden 19 kaçak göçmen yakalandı. Minibüs sürücüsü, Sınırı geçememişlerdi. Bizi aradılar. Kendilerini Sultangazi'ye geri getirmek için kişi başı 150 TL'ye anlaştık dedi. Sultangazi Esentepe Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı'nda dün öğlen saatlerinde Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı sivil zabıta ekiplerinin şüphelenerek durdurduğu bir minibüs içerisinden Afganistan uyruklu 19 kaçak göçmen yakalandı. Zabıta ekiplerinin haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Kaçak göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Sultangazi'den Edirne'ye gittikleri, sınırı geçemeyince de anlaştıkları minibüs sürücüsü tarafından ilçeye geri getirildikleri öğrenildi.

SULTANGAZİ'YE GERİ GETİRMEK İÇİN ANLAŞTIK
Minibüs sürücüsü, kaçak göçmenleri geri getirmek için kişi başı 150 TL'ye anlaştığını belirterek, Sınırı geçememişlerdi. Bizi aradılar. Kendilerini Sultangazi'ye geri getirmek için anlaştık dedi. Polis tarafından gözaltına alınan minibüs sürücüsü ve 19 kaçaak göçmen, polis merkezine götürüldü. 
 

Yorumlar 3 Yorum Var
  • net 20.09.2021 14:34
    Eğitim verin işe yerleştirin. Bizim gençliğin beğenmediği işlerde çalışırlar. Afganlar bizim dostlarımız kardeşlerimiz. İçlerinde türkmenler de vardır.
  • okan 20.09.2021 13:18
    göçmenler insanları rahatsız ediyor. Hükümet bunlara bir çözüm bulmalı. kuzey ırakta o kadar yer aldık. yerleştir oraya. aklı başındakileri asker yap. diğerlerini çiftçi yap. kendi kendilerine baksınlar. ekmeğimizi paylaşırız ama huzursuzluk çıkartıyorlar...
  • Mizah 20.09.2021 12:22
    Bunlar sınırdan geçmedi ise nereden geçti ?