Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından The Manhattan Center'da düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" konferansında konuştu.

Erdoğan, gerek sivil toplum kuruluşları aracılığıyla gerekse de bireysel olarak İslam düşmanlığıyla mücadele edildiğini gördüğünü ve bundan da memnuniyet duyduğunu belirterek, "Sahip olduğunuz bu engin tecrübeyle nefret suçları ve kültürel ırkçılıkla mücadeleye daha fazla katkı vermeniz çok önemlidir. Türkiye olarak biz de uluslararası platformlarda İslam düşmanlığı ve hoşgörüsüzlükle mücadelede öncü rol üstleniyoruz" dedi.

"DİNİMİZE VE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE YÖNELEN TÜM TEHDİTLERİ…"

İslam İşbirliği Teşkilatı'nda bu yöndeki çabaların başını çektiklerine işaret eden Erdoğan, "Dinimize ve Müslüman kardeşlerimize yönelen tüm tehditleri ortadan kaldırmaya dair her türlü girişimi destekliyoruz. İslam düşmanlığıyla mücadele konusunun Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm kuruluşların gündeminde tutulması için çaba sarf ediyoruz. Yürüttüğümüz tüm mücadeleye siz Amerikalı Müslüman kardeşlerimizden de güçlü destek ve katkı bekliyoruz" diye konuştu.

"BİZİ DE MİLLETİMİZİ DE GURURLANDIRMAKTADIR"

"Amerika'da elde ettiğiniz başarılar en az sizler kadar bizi de milletimizi de gururlandırmaktadır" ifadesini kullanan Erdoğan, Amerika'daki başarılı iş ve bilim insanlarının sayısının daha da artacağına inandığını söyledi.

TEK BİR ŞEY SÖYLEYİP KÜRSÜDEN İNDİ

New York'ta Erdoğan'ın katıldığı programda bir Müslüman kanaat önderi konuşmasında sadece tek bir şey söyleyip kürsüden indi.

"TÜM MÜSLÜMAN DÜNYASININ LİDERİSİNİZ"

O kişi çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj'dı. Siraj Wahhaj, "83 milyonluk ülkenin liderisiniz. Bu çok büyük bir iş. Ama bence siz tüm Müslüman dünyasının liderisiniz" dedi.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • Çiçek 21.09.2021 13:40
  Ne güzel söylemiş Bütün Müslüman ümmetinin lideri bencede kolay degil barışı SAGLAM AK BU KADAR HAİN ŞEYTAN MENFAATÇİ İNSAN KATİLİYLE UGRAŞMAK PKK Teröristle Ugraşmak suriyede AFKANİSTANDA filistinde. Afrikada LİBYADA barış için çalışmak müslümanların yaptıgı iş AMA BİZ MÜSLÜMANLAR AHİRETİ Biliyoruz. HESAP sorulacak biliyoruz inkar etmiyoruz çok şükür SONSUZ HAYATA CENNETİ İstiyoruz bunun için her HAKSIZLIGA karşı duruyoruz mücadele veriyoruz her kes Müslüman olamaz. İnanç. vijdan merhamet sevgi saygı Allah korkusu. adalet her kezde yoooook
 • Osman kamil 21.09.2021 10:26
  Ve aleykumselam. Canım benim. Negüzel ne güzel dedin.
 • Mesut 21.09.2021 06:54
  Aleykümselam güzel insan.
 • Ercan 58 20.09.2021 22:26
  Bizdeki İngilizler anlasa bari ama nerde akıllari fikirleri gavurda
 • Erpınar 20.09.2021 22:11
  Bir bu muvahhide bak, bir de her türlü ihanetin içindeki Fettuşilere
Daha fazla yorum görüntüle