CNNTürk'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına katılan Sosyolog Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği "siyasi cinayetler olabilir" sözü ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "duyumlarına" ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cevizoğlu, yapılan bu açıklamalarla korku toplumu oluşturulmaya çalışıldığını ve bunun çok tehlikeli olduğuna dikkat çekerek savcıların biran önce devreye girerek bu kişileri ifadeye çağırması gerektiğini söyledi. 

İşsizlik ve ekonomik sorunların yanına bir de güvensizlik pandemisi yaymaya çalışıldığını anlatan Cevizoğlu, " Eğer bu dedikleri doğru değilse bunu yaymanızın amacı ne. Bu korkunç birşeydir. Savcıya da konuşmaları gerekir, topluma da açıklamada bulunmaları gerekir." dedi. Cevizoğlu, "Ben savcıların yerinde olsam, ifadesi için bu genel başkanları çağırırım" dedi.

Yorumlar 69 Yorum Var
 • Yılmaz 13.10.2021 14:45
  Bildikleri bir duyum var ise, savcılar bildirmeleri lazım. Cevizoğlu doğru söylüyor. Bunlar galiba siyaset malzemesi bulamadılar gibime geliyor. C HP'li bir vekile Alman elçiliğine yardımpaketi gönderiyor, güya komiklik yapıyor. Tiyatro sanatçılığına soyunuyor. Bunların yaptıkları siyaset Ü R E T E M E M E K.
 • Huso 13.10.2021 14:05
  Mecliste öğle yemegini beraber yiyen adamlar birbirlerini hapse mi atacaklar? Hepsi eş dost akraba.
 • MEHMET 13.10.2021 14:00
  Chpkk kapatilmalidir
 • Vatandaş 13.10.2021 13:59
  chpkk kapatılmalıdır.
 • dede korkut 13.10.2021 13:52
  yalanın ve iftiranın birkaç kuruşluk cezadan başka bir yaptırımı olmayınca...
Daha fazla yorum görüntüle