Arnavutköy'de mahalle sakinleri uçamayan Kızıl Akbaba buldu. Akbabayı bulan kişi, onu tavuk etiyle besledi. Arnavutköy Belediyesi'nden gelen veteriner hekimlerin teslim aldığı akbabanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edileceği öğrenildi.

Arnavutköy'de dün akşam bir Kızıl Akbaba İmrahor Mahallesi'nde binanın çatısına kondu. Uzun süre çatıda bekleyen akbabanın daha sonra boş arsaya düştüğünü gören mahalle sakinleri, akbabanın yanına gitti. Uçamadığını fark ettiği akbabayı evinin çatı katına çıkaran Alaattin Aral, onu tavuk eti ile besledi. Aral, durumu belediye ekiplerine haber verdi. Arnavutköy Belediyesi'nden gelen veterinerlerin teslim aldığı akbabanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü'ne teslim edileceği öğrenildi. 

"BELGESELLERDEN BİLİYORUZ"

Kızıl Akbabayı bulan ve onu evine alarak besleyen Alaattin Aral, "Biz bu hayvanları sadece belgesellerde görüyorduk. Çocuklar ve torunlarım çok şaşırdılar. Baktık uçamıyor, ben de eve götürdüm. Vücudunu kontrol ettim ancak herhangi bir yara bere göremedim. Belli ki yorgun düşmüş. Belediye ekiplerine haber verdik. Onlar da şimdi alıp tedavi gerekiyorsa tedavi edip ilgili yerlere teslim edecekler" dedi. Öte yandan akbaba çocukların da ilgi odağı oldu.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • hidocan almanya 26.10.2021 23:52
  belediye yetkilileri okadar amatör okadar is bilmezki yanlarinda bitane kafes bile yok
 • Ergül 26.10.2021 19:35
  Hayvan kesinlikle hasta. Hasta dağ aslanı da olsa insandan yardım bekler. İyileşirse tekrar doğaya döner.
 • namık54 26.10.2021 18:33
  Zavallı kuşu tutan adam nerdeyse boğazını koparacakmış.
 • Hamdi 26.10.2021 18:32
  Akbaba'nın akibeti atlar, köpekler gibi olmaz InshaAllah.
 • Sosyete 26.10.2021 17:56
  Burası da istanbulun bir ilçesi işte İstanbul dünya başkenti gülerim böyle başkente Patagonyanın şehirleri daha düzenli insanları ise daha medenidir şuradaki insanlardan cahiller sürüsü