Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'ndan (TOGG) heyecanlandıran bir paylaşım daha geldi.

TOGG’un sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, Türkiye'nin Otomobili'nin üretim ve montaj sürecine ilişkin yeni detaylar paylaşılırken, aracın İstanbul Park pistindeki sürüş görüntüsü de videoda yer aldı.

TOGG’dan Türkiye’nin Otomobili’ne ilişkin "Elektronik ve mekanik sistem onayı ile fonksiyonel prototip üretimi süreçleri Türkiye’de tamamlanan akıllı SUV cihazımız ön uygunluğunu aldı. Fonksiyonel prototiplerimizi güvenlik, termal, dayanım, dinamik ve performans testleri için akredite test merkezlerine gönderdik." ifadeleriyle yeni bir video paylaşıldı.

Paylaşılmasının ardından kısa sürede yoğun ilgi gören videoda, TOGG mühendislerinin aracı sıfırdan başlayarak sürüşe hazır hale getirdiği ve aracın İstanbul Park pistinde test edildiği görülüyor.

Otomobilin 0-100 km/s hızlanmasının 4,8 saniye olduğu aktarılan videoda, bu değerin araçta sürücüyle birlikte toplam dört yolcu varken elde edildiği bildirildi.

Öte yandan, TOGG Prototip Atölyesi'nde üretilen prototiplerin test için akredite test merkezlerine gönderildiği öğrenildi.

Yorumlar 342 Yorum Var
 • abd'siz 13.11.2021 13:10
  Merak etmeyin ilerde kalıplarını da yerli imal ederiz
 • Erdal Ekici Van 10.11.2021 13:29
  Bir Otomotif Mezunları Olarak TOOG' un Özelliklerine baktığımız kadarıyla hakikaten üstün özelliklere sahip,gerek Torku,gerek Modifiyesi açısından göz dolduruyor.Ülkemize Hayırlı Olsun Mühendistlerimizi Canıgönülden Kutluyorum.Saygı ve Sevgilerimi Gönderiyorum.
 • Mehmet 06.11.2021 17:34
  Kendine gerçek vatansever diyen hazımsız, Mercedes ne kadar almansa bu araçta o kadar belki de daha fazla yerli. Hadi gavurların hazımsızlığını, karalamasını anlıyoruz da size ne oluyor. Nedir sizin bu ülkeyle alıp veremediğiniz, siz de yerli gavur musunuz
 • Sakaryalı 06.11.2021 17:06
  Vatandaşımızın alabileceği fiyatlarda olsun başka bi şey istemem isterse at arabası şeklinde olsun
 • Vatan 06.11.2021 16:45
  Sabırsızlıkla bekliyoruz. Allah nasip eder inşallah bir tanesi benim.
Daha fazla yorum görüntüle