Rusya’nın güneyindeki Listvyazhnaya kömür madeninde meydana gelen kazada can kaybı 52’ye yükseldi.

Rusya’nın güneyindeki Kemerovo bölgesinde yer alan ve en az 285 işçinin bulunduğu Listvyazhnaya kömür madeninde yangın çıkmış, olayda ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetmiş, 239 kişi ise kurtarılmıştı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, maden kazasındaki can kaybının 52’ye yükseldiği ve hayatını kaybedenler arasında 6 kurtarma görevlisi olduğu aktarıldı. Bakanlık, madencilerin ve kurtarma görevlilerin cansız bedenlerinin hala madenin içinde olduğunu ifade ederken, yoğun metan gazı nedeniyle madene girişin henüz mümkün olmadığını aktardı.

Bölgesel Soruşturma Komitesi tarafından yapılan açıklamada ise, Listvyazhnaya Madeninin müdürü ve yardımcısı da dahil olmak üzere 3 kişinin endüstriyel güvenlik kurallarını ihlal ettikleri şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı. Kemerovo’da 3 günlük yas ilan edildi.

Öte yandan Kemerov’da 2007 yılında Ulyanovskaya madeninde meydana gelen patlamada 100'den fazla kişi, 2010 yılında ise Raspadskaya madeninde meydana gelen patlamalarda 90'dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • dolunay 27.11.2021 13:27
    Ey Rusya Suriye'de hergün katliam yapma çocukları yetim bırakma
  • Bünyamin Öztürk 26.11.2021 15:17
    Bana ne rusun ölüsünden ya. Ahmağın teki de gavura rahmet okumuş.
  • YUSUF DEMİR 26.11.2021 06:23
    insanların dili, dini, ırkı, kültürü, farklı olabilir ama göz yaşının rengi hep aynıdır. ölenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. böylesi kazalardan, tüm dünyanın haberi oluyor ama ülkemizde corona'dan günde ortalama 200 kişi ölüyor ama kimsenin umurunda değil, ciddiye almıyorlar salgını.