Yolcu uçağında kalp krizi geçiren Salih Uyguner adlı yolcuyu uçakta bulunan 3 doktor hayata döndürdü. 30 bin feette Uyguner'e yapılan müdahale cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Olay, dün İstanbul-Antalya seferini gerçekleştiren THY uçağında Salih Uyguner adlı yolcu uçak havalandıktan bir süre sonra kötü hissettiğini kabin ekiplerine bildirdi. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan yolcuya ilk müdahale kabin ekipleri tarafından yapılırken, daha sonra uçağın kaptan pilotu anons yaparak uçakta doktor olup olmadığı sordu. Anons üzerine uçakta bulunan 3 doktor kalp krizi geçiren yolcunun yanına geldi. Durumu daha da ağırlaşan yolcuya doktorlar müdahale etti ve Salih Uyguner hayata döndürüldü. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Antalya Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçerek hastanın durumu hakkında bilgi verdi ve park yerine ambulans talep etti. Uçak sorunsuz bir şekilde Antalya Havalimanı'na iniş yaparken, Salih Uyguner, hastaneye kaldırıldı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Thy 27.11.2021 19:32
  Thy bir dunya markasi cok kaliteli tr de sevdigim en guzel marka
 • misafir 27.11.2021 15:37
  Tebrik ederim doktorları, özellikle uçak mürettebatı süreci iyi yönettiler, bizzat şahit oldum. THY ile uçmak huzur ve güven veriyor.
 • Fatih 27.11.2021 15:23
  Kaderi işte 3 dr birden hazır etti Mevlam
 • Efeler 27.11.2021 15:15
  Rabbim Sağlık Şifa Versin. Emeği geçen Kardeşlerimizden Allah Razı Olsun.