Konya'da okul yolunda sokak köpeklerinin saldırısından kaçmak isterken otomobilin çarpması sonucu yaralanan lise öğrencisi, olay günü yaşadıklarını anlattı. Geçirdiği trafik kazası sonucu göğüs kafesinde kırık, vücudunun çeşitli yerlerinde de yaralanmalar oluşan 15 yaşındaki Seher Tunç, Konya Şehir Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Evinde iyileşmeyi bekleyen Tunç, yaşadığı korku ve travmayı ailesinin desteğiyle atlatmaya çalışıyor.

Karatay İMKB Gazi Mustafa Kemal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde öğrenim gören Tunç, AA muhabirine, yolcu otobüsünden indikten sonra okula doğru yürümeye başladığını, bu sırada önüne bir köpek çıktığını söyledi.
İlk başta korkmadan yoluna devam ettiğini ifade eden Tunç, "Bu sırada diğer sokak köpekleri de üzerime gelmeye başladı. Yaklaşık 6-7 tane köpek olunca kaçmak istedim. Köpekler beni çevrelemişti ve biri pantolonumun paçasını ısırmaya çalıştı. Farkında olmadan yola atlamışım. Tam kaçacakken otomobil çarptı." ifadelerini kullandı.
Tunç, geçirdiği trafik kazası nedeniyle gözlerinin karardığını, kendisine geldiğinde ise etrafında insanları gördüğünü anlattı.
Ardından ambulansla hastaneye kaldırıldığını belirten Tunç, "Göğüs kafesimde kırılar var. İlk başta bacaklarımı da hissetmiyordum, şu anda daha iyiyim. Okuldan pazartesi gününe kadar rapor aldım. Uzama ihtimali var. O bölgede daha önce de köpekler nedeniyle trafik kazaları yaşanmış. Oradaki köpeklerin uzaklaştırılmasını, barınaklara gönderilmesini istiyorum. Umarım yetkililer ilgilenir." diye konuştu.
"Kızım ölebilirdi"
Kızını hastanedeki tedavisinin ardından eve getiren baba Zakir Tunç ise haberi aldıklarında çok korktuklarını dile getirdi.
Vakit kaybetmeden hastaneye gittiklerini aktaran Tunç, "Hastanede otomobili süren kadınla tanıştık. Kadın bana kızımın yola atladığını, kazanın da bu şekilde gerçekleştiğini söyledi. Kendisi de çok korkmuş. Sağ olsunlar eşiyle bize destek oldular, 'Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız' dediler." ifadelerini kullandı.
Acılı baba Tunç, okul bölgelerinde sokak köpeklerinin başıboş gezmesinin doğru olmadığını savundu.
Olayın daha kötü sonuçlanabileceğini belirten Tunç, şöyle devam etti:
"Beterin beteri var. Allah korusun kızım ölebilirdi. Bunun hesabını kim verecekti? Yetkililer elini vicdanına koysun, ne gerekiyorsa yapsınlar. Bu bölgede buna benzer köpek saldırıları çokça olmuş. Köpekleri barınağa götürsünler. Onların sokaklarda başıboş bırakılmasının nelere mal olduğunu gördük. O hayvanlara da yazık. Bizim de canımızı yakıyorlar. Bugün bizim başımıza geldi, yarın da başkasının başına böyle bir olay gelebilir."
 

Yorumlar 12 Yorum Var
 • öneri 03.12.2021 17:28
  Bu belediyeler neden sokaktaki köpekleri toplayıp barınakta bakmıyor? Kanuna bunu ekleyin ve ceza getirin. Köpeklerin verdiği maddi manevi zararı belediyeler tazmin etsin. Hayvanları koruma kanununa ek başıboş hayvan saldırılarından insanları korumak için belediyelere sorumluluk denetim ceza veren kanun çıkarılmalı. Su faturasını birkaç kuruş eklesin belediyerl hayvan bakımı için mesela. Hem sevaba gireriz hem riskten kurtuluruz.
 • Cemal K. 03.12.2021 17:13
  15 yıldır 10 bin adım için her gün sokaklardayım. Bir sürü sokak köpeği ile karşılaşıyorum. Hiçbirinin saldırısına uğramadım.
 • Bünyamin Öztürk 03.12.2021 16:40
  Devletin çıkardığı köpekleri koruma kanunundan köpeklerin haberi olmuş. Saldırmak serbest. Eskiden bu kadar köpek saldırı haberi çıkmazdı.
 • TurcoBEY 03.12.2021 16:32
  Belediyelere dava açın kardeşim. Vergileri toplamayı biliyorlar ama iti köpeği toplamıyorlar!!!
 • MASKELI KARABASAN 03.12.2021 16:13
  BU kopek SALDIRILARIDA ARTMAYA BASLADI GECENDE BIZIM KOMSUYA SALDIRDI YOLDAN GECENLER KUTARDI BEN AYDIN KOSKTE OTURUYORUM KOSKTEDE KOPEK SALDIRILARI ARTMAYA BASLADI AYDINA BILDIRIYOZ BELEDIYE HIC TINLAMIYOR BU OZLEM CERCIOGLU ISINI DUZGUN YAPMIYOR
Daha fazla yorum görüntüle