İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Amasya gezisinde soru yönelten bir vatandaş yaşanan arbede sonrasında partililer tarafından tartaklandı. O anlar kameralara yansıdı.

Yavuz Selim Meydanı'nda halka seslenen Meral Akşener’i dinledikten sonra kendisine 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi öncesinde kullandığı "Başbakan olacağım" sözünü hatırlatıp “Ben 6 ay sonra başbakan olacağım dediniz” ifadesini kullanan Yusuf Yancı, Akşener'den “6 ay demedim. Kardeşim, yalan söylüyorsun” cevabını aldı.

Sorusunu devam ettirmek isterken çevredeki partililerin önce sözlü tepkilerine sonrasında da tartaklamasına maruz kalan evli ve 2 çocuk babası Yancı, yaşananlardan ve yalancılıkla suçlanmasından büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Akşener’e “Siyasi kriz yokken niçin böyle söylediniz. Çünkü 6 ay sonra ola ola darbe girişimi oldu. Acaba siz darbecilerden başbakanlık görevinin tebligatını mı aldınız?" şeklinde soru sormayı sürdürmek isterken sözünün tamamlamasına izin verilmediğini anlatan Yancı, iddialarının kayıtlarda mevcut olduğunu öne sürdü.
 

Yorumlar 154 Yorum Var
 • mülayim 05.12.2021 21:50
  Polis nerede kardeşim, bu soru soran arkadaş orada darbedilse veya linç edilse bunun hesabı kimden sorulacak?
 • Tolunay 05.12.2021 19:50
  Adam gibi cevap verecek yüz yok.
 • Ruhi 05.12.2021 19:14
  Buna kurtarıcı gözüyle oy verenler çok çıkarcısınız bu değil oy vermek kümesteki tavuğu emanet etmem fetöcüler le hemen iç ederler.
 • offf 05.12.2021 17:17
  yahu başbakan olacağım, lafını mhp kurultayı öncesi söyledi hala daha haberleri çok iyi takip ederi diyor. liderliğe aday biri ne diyecek muhalefet mi olacağım diyecek. başbakan oalcak tabi. neymiş bir de 15 inden sonra her şey değişecekmiş. bu da 15 nisan mhp kurultayı öncesi balıkesirde söyledi. ne uyanıksınız ya
 • sdyurytuıo 05.12.2021 16:13
  pkklı bölücülere ağzını açamayan akşener köylüyü halkı vatandaşı şakşakçılarına dövdürtüyor o ben sana cevap vereyim mi diyen şişko domuzun emniyet tarafından sorgulanması gerekiyor
Daha fazla yorum görüntüle