AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu "İBB Başkanı'nın ana gündemi İstanbul değil. O İstanbul'u kariyer planlaması için kullanmak istiyor. İmamoğlu kendi kariyerinin kapılarını İngiliz anahtarıyla açmak istedi. dedi.

Göksu A Haber ekranlarında yayınlanan Sebep Sonuç programında canlı yayında Melih Altınok'un sorularını yanıtladı.

İLK KEZ HAKİKATLE YÜZLEŞTİLER

Pazartesi gecesi İBB ilk kez hakikatle yüzleşti. Bugüne kadar algılarla durumu idare ettiler. İBB'yi yönetmeyi bir ajans yönetmekle karıştırdılar. O gece yaşananlar kar felaketi değil yönetim felaketidir.

KADİR TOPBAŞ EKİPLERİ MOSKOVA'YA EĞİTİME GÖNDERMİŞTİ! İBB HEPSİNİ TASFİYE ETTİ

Büyükşehir belediyesi kurumsal hafızayı yok etti. Kadir Topbaş sırf karla mücadele için ekipleri Moskova'ya eğitime göndermişti. Yeni İBB yönetimi bu kadroları tasfiye etti. Geçtiğimiz dönemde İBB binlerce çekici araçları karla mücadele bölgelerine gönderirdi. Birisi yolda kaldığı an trafiği tıkamaması için hemen kaldırılırdı.

"HERKES DİYOR Kİ PAZARTESI GÜNÜ KAR PATLAMASI OLACAK"

Esenler'de bütün ana arterleri biz temizledik. Bütün tesislerimizi açtık. Bu işin başı kimdi belli değil. İBB karı ciddiye almadı. Herkes diyor ki pazartesi günü kar patlaması olacak. Ben ilçe belediyesiyim alanım sınırlı. Ben o gün bu haberi duyduğumda bütün ilgili birimleri çağırdım. Zorda kaldığımızda ilçe emniyetimizi ararız. Kaç araç takviye edebileceklerini sorarız.

Biz baktık ki durum kötüye gidiyor, İBB yok hükmünde hemen il başkanlığımızca koordine olduk bütün tesislerimizi açtık. Bizim kendi belediye binamızda insanları misafir ettik.

İETT OTOBÜSLERİNİN BAZILARININ KAR LASTİKLERİ YOK

İETT otobüslerini kar lastiği takmadan sokağa çıkarırsanız ne olacak? Sultangazi'de cenazeyi taşıyan cenaze aracı cenazeyi bırakıp gidiyor. Araçları işi yapacak yere değil, reklam yapılacak yerlere koymuşsunuz. Büyükşehir hakikatle yüzleşti.

MESELE CİDDİYE ALMAK

İBB Başkanı AKOM'da görüntülenmesi gerekirken bir başka yerde görüntüleniyor. Saniyenin bile en kıymetli olduğu süreçler var. Mesele ciddiye almamak. Ciddiye alsaydılar bu işi Büyükşehir Belediyesi'nin en dip yapmış organizasyon yeteneği bile bu işte başarılı olurdu. İş yapmak için önce iş yapmaya inanmak lazım.

"İSTANBUL'U KARİYER PLANLAMASI İÇİN KULLANMAK iSTiIYOR"

İBB Başkanının gündeminde İstanbul yok. O, İBB'yi kariyer planlaması, bir basamak olarak görüyor. İstanbul'da uçan kuştan da gezen her türlü hayvanattan da her türlü insanın derdinden de sorumlu kişi İBB'dir, İBB Başkanıdır.

İBB Başkanı'nın ana gündemi İstanbul değil. O İstanbul'u kariyer planlaması için kullanmak istiyor. İmamoğlu kendi kariyerinin kapılarını İngiliz anahtarıyla açmak istedi.

METROYU YAPARKEN DEPREM SİMÜLASYONU YAPMAYIP BAKANLIKTAN ONAY İSTEMEK 

İstanbul'a metro yapmak isteyeni kim engelleyebilir. Kasım ayındaki yazıya bakanlık tekrar cevap veriyor 17 Ocak'ta. Bakanlık eksikleri olduğu için İBB'nin projesini onaylayamıyor. Siz İstanbul'a metro yapacaksınız, bunu yaparken deprem simülasyonu yapmayıp bakanlıktan onay vermesini isteyeceksiniz. Bunu yapmak mümkün mü? Depremlerden ilk etkilenecek yerler metrolar.

TÜRKIYE'DE İLK DEFA EN İYİ BORÇLANMA DİYE TÖREN YAPILDI 580 MİLYON DOLAR. ONUN İZNİNİ KİM VERDİ?

İBB'nin yatırım programı cumhurbaşkanlığına neden gidiyor? Siz dış kredili bir kaynak oluşturmak istiyorsanız hazineden izin almanız gerekiyor. Cumhurbaşkanımız herhangi bir projeyi yap ya da yapma demez. 'Otobüs alacaktım, cumhurbaşkanı izin vermiyor' diyor. Cumhurbaşkanımız sen İstanbul'a otobüs alacaksın da metro yapacaksın da buna engel olacak. Cumhurbaşkanımızı şartları yerine gelen borçlanmalarına niye izin verdi? Hatırlar mısınız Türkiye'de ilk defa en iyi borçlanma diye tören yapıldı 580 milyon dolar. Onun iznini kim verdi? Cumhurbaşkanının onayıyla verildi.

Cumhurbaşkanımızın engellediği herhangi bir otobüs alımını engellediği söz konusu değil. İBB borç stoğunu açtığı için borçlanamıyor. AK Parti döneminde biz hiç borçlanma ile otobüs almadık. Belediye kendi kaynakları ile aldı. İBB'ye her ay 2 milyar TL merkezi bütçeden geliyor. 2023 bütçesinde gördük. Depreme 492 trilyon ayırmış sosyal konuta 12 trilyon ayırmış, deprem organizasyona 849 trilyon ayırmış. İBB Belediye olmaktan çıktı.

 

Yorumlar 0 Yorum Var