Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Bakan Karaismailoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ihale iddialarına cevap verdi.

Karaismailoğlu Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı belgeyle ilgili şu açıklamayı yaptı;

Sonuçta demokrasilerde ana muhalefet partileri ve genel başkanları önemli kişilerdir. Keşke ellerine verilen kağıda inanmayıp, teferruatlarını araştırsalardı. Cumhurbaşkanımız hiçbir zaman hiçbir ihaleye imza atmaz. Bunu devlet tecrübesi olan herkes bilir. Bakanlar da imza atmazlar. Hiçbir ihale ve ödemeye Cumhurbaşkanı imza atmaz. Oradaki kağıdı göstererek yalan konuştu. Ana muhalefet partisi liderinin böyle bir yalana alet olmasına üzülüyorum tabii ki. Cumhurbaşkanımız sadece yatırım programını onaylar. O programda binlerce proje vardır. Maalesef yine boşa düşmüştür sayın Kılıçdaroğlu, belki de kasıtlı verilmiştir bu belge.

İddia edilen şey; Bursa Hızlı Tren ihalesi. Böyle bir ihale var. Şu an Ankara-İstanbul arasında hızlı tren var. Bursalılar da hızlı treni çoktan hak ediyorlar. Onunla ilgili geçmişte yapılmış olan, iptal edilmiş olan ihaleler var. En kısa zamanda Bursalılar hızlı trene kavuşacak. 2018 yılında yapılmış olan ihale sadece Bursa Yenişehir Osmaneli arasında. Sadece 50 kilometrelik kısmı. Yenişehir Bursa arasındaki kısmında üst yapı işleri. 50 kilometresi hem altyapı hem üst yapı. Bunun yaklaşık maliyeti 3 milyar 200 milyon Euro civarındadır. İhalede tutarsız ve uygunsuz teklifler çıktı. Mahkeme süreçleri çıktı. İdare de bu işi iptal etti, iş kapandı.

Yorumlar 29 Yorum Var
 • Chn... 31.01.2022 15:29
  Biri bu adamdan chp yi kurtarsın..... Yanlış kopya cekmiş yine, derse çalışmasan olacağı bu...,,,
 • emre19 29.01.2022 01:46
  Adam konusuna ne kadar hakim, hiç panik hic bir endişe duymuyor. Ne demişler yalancının mimi yastiya kadar yanar. 9milyar yolsiszlik ne demek, beşli çete dediği kisiler dokuz yüz milyarlık iş bitirse, dokuz milyarlık bir yolsuzlugu kesin hesap kabulünde geçirmez . bu işin birmatemtigi var. Zaten Kılıçdaroğlu bu tazminat davasından büyük ceza yer.
 • Umk44 28.01.2022 21:05
  Gelde inandır chp seçmenine
 • Cemal 28.01.2022 19:33
  Bu kemali ihaleye çıkarsanda para etmez palavradan başkabirşey yok
 • Birisii 28.01.2022 18:45
  Bu kemal çok komik.
Daha fazla yorum görüntüle