Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray derbisi ve gündemdeki konularla ilgili açıklama yaptı.

"Federasyonun aldığı karara saygı duyuyorum"

"Şunu ifade etmek istiyorum. Bu sezon bir önceki sezondan çok daha fazla hakem hatalarından dert yanan kulüplerimiz var. İlginç olan şu; neredeyse tamamı diyebiliriz. Bu sezon hakemlerle ilgili ya çıktık konuştuk, ya başvuruda bulunduk. 20 takımın tamamı birden hakemlerle ve yönetim şekillerinden zarar gördüklerini ifade ettiler. Durum böyleyken federasyonun bu durumdan etkilendiğini ve çözmek için yola çıktığını gördüm. Ama anladığım kadarıyla yaptıkları çalışmadan çözüm bulamadıklarını ve en son böyle bir çözüm bulduklarını görüyoruz. Federasyonun verdiği karara saygı duyup sonuçlarını bekleyip görmek lazım. Bunun sonucunu birkaç ay içinde göreceğiz. Federasyonun vermiş olduğu kararın yanlış olduğunu söylemek kulüpler için doğru değil. Bunu yanlış olarak ifade eden kulüp başkanları olmuştur. Ben buna katılmıyorum. Henüz sonuçları görmeden erken olduğunu düşünüyorum, yorumda bulunmayı doğru bulmuyorum."

"Alınan kararla ilgili herhangi bir görüş alışverişimiz olmamıştır"

"Benim bu konuda sürekli vermiş olduğum beyanatlar var. Bu sorunların çözülmesi gerektiğini, genç hakemlerin yolunun açılması gerektiğini, taze kan değişikliğinin iyi olacağını söylemiştim. Bizim görevimiz sadece bir şeylerin düzelmesini talep etmektir. Kararı federasyon verir. Onların vermiş olduğu karara da saygı duyuyorum. Neden böyle bir algı oluştu bilmiyorum. Benim daha genç hakemlere görev verilmesi yönündeki talebim böyle bir algı yaratmış olabilir. Biz Beşiktaş olarak alınan bu kararlarla ilgili herhangi bir görüş alışverişimiz olmamıştır. Bunu belirtmek istiyorum. Beşiktaş olarak kendi menfaatlerimiz için böyle bir şey talep etmeyiz. Bize iyi olsun, başkalarına kötü olsun gibi adaletsiz bir şey asla istemeyiz. David Elleray'nin raporu sistemle alakalı. Bu yüzden bu rapor beklemenin doğru olacağı fikrine katılmıyorum.

"Hakemler çıksın konuşsun. VAR kayıtları açıklansın"

"Hakemler çıksın konuşsun. VAR kayıtları açıklansın. Hakemlerle ilgili gizlilikler olmasın. Maçların hakem ataması matematik usulü olsun. Böylece baskılar azalsın. David Elleray'e bunları aktardım. Raporuna nasıl aktaracak bilmiyorum. Türk hakemleri maçları yönetmeli, mümkünse gençler olmalı. Derbi gibi özel maçlarda yabancı hakem olabilir. Şu an devam eden hakemlerin içinde Beşiktaş'a zarar verenler var. Yani bu konuyla alakamız yok. TFF, kulüplerden aşırısı baskı gördü ve bu çözümü buldular"

"Konu sadece sahanın oynanabilir durumda olmasıysa, bizim sahamız müsait"

Galatasaray'ın TFF'ye erteleme başvurusunda bulunduğu derbi hakkında konuşan Ahmet Nur Çebi, "Galatasaray ve TFF'den ertelemeyle ilgili bir karar gelmedi. Bu konuyla ilgili karar zaten bellidir. Kulüplerin oynadıkları maçlara, havanın şekline göre değişmez. Hava şartları uygunsa, maç oynanır. Ülke puanına sadece Galatasaray katkı vermedi. Konu sadece sahanın oynanabilir durumda olmasıysa, bizim sahamız müsait. İsterlerse Olimpiyat da oynarız. İsterlerse Barcelona maçını bizim sahamızda oynasınlar. Galatasaray stat bulur, bu yüzden maç ertelenmez".

Yorumlar 0 Yorum Var