Bayburt ile Trabzon’un Çaykara ilçesi arasında bulunan Soğanlı Dağında etkili olan kar ve tipi dolayısıyla yolda mahsur kalan 2 doktor AFAD ve jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

İlkbahar ayında adeta bugün kara kışın yaşandığı Bayburt’un yüksek kesimlerinde tipi ve soğuk hava etkisini artırdı. Bayburt'a 30 kilometre uzaklıkta bulunan Soğanlı Dağı, Kılıçkaya Yaylasında 2 doktor arkadaş mahsur kaldı.

Hatice Betül Kahramantürk kontrolündeki araç, yoğun kar yağışının yaşandığı yaylada kara saplandı. Erzurum’dan Trabzon Uzungöl istikametine gitmek isteyen doktorlar navigasyonun yanlış yönlendirmesi sonucunda farklı yola saptı. Kara saplanmış araç içerisinde yardım bekleyen arkadaşların yardımına Bayburt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı arama kurtarma ekipleri ve Aydıntepe İlçe Jandarma Komutanlığından jandarma ekipleri yetişti.

AFAD ve jandarma ekiplerinin 3 saatlik yoğun çabaları sonucunda saplandığı yerden çıkarılan araç, AFAD kontrolünde Bayburt şehir merkezine getirildi. Ekiplere teşekkür eden doktorlar, Trabzon'a hareket etmek için yola koyuldular.

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Misafir 06.05.2022 16:13
  Bayburt bayburt olalı böyle kış görmedi
 • Vatandas 06.05.2022 12:10
  Grev yapiyorlardi ogun drlar afadda jandarmada grev yapsaydi acaba kim kurtaracakti bu drlarii rabbimin adaleti sasmaz insan hayati ne kadr onemli anlayin drlar her sey para degildirr
 • Bayburtlu 06.05.2022 07:45
  Bu kötü hava şartlarında dünyanın en tehlikeli yollarında ne işləri var geçen senelerde iki askerimiz şehit oldu o dağda bir gazeteciyi ararken herkez hava şartlarına göre çıksın yola
 • Selâm Bayburt 06.05.2022 06:04
  Bayburt'un adı geçen her haberi dikkatle izliyorum. Güzel memleketime selam olsun.
 • Mustafa 06.05.2022 06:01
  Arkadaşlar şu reklamda gösterilen tasarruf finansman kuruluşlarından uzak durun.
Daha fazla yorum görüntüle