Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan ettiği Fraport TAV Antalyaspor maçında bordo-mavili oyuncu Abdülkadir Ömür’ün, yüzlerce taraftarın sevgi gösterisi sırasında fenalaştığı görüntüler, sosyal medyada ortaya çıktı. Başarılı oyuncu, şampiyonluk gecesi yaşadıklarını Atakaş Hatayspor maçı sonrasında, "Öyle bir kilitlediler ki beni nefes alamadım. Bayılacak gibi oldum" sözleriyle anlattı. Trabzonspor, Süper Lig’in 35’inci haftasında Fraport TAV Antalyaspor maçında 2-2 berabere kaldığı maç sonrasında tarihinin en erken şampiyonluğuna kavuştu. Medical Park Stadyumu’nda 40 binden fazla kişinin heyecanla izlediği maçın bitiş düdüğüyle birlikte binlerce taraftar yeşil sahaya hücum etti. Şampiyonluk coşkusunu sahada horon oynayarak ve birbirine sarılarak kutlayan taraftarlar, futbolcuların etrafını sarıp sevgi gösterisinde bulundu. Trabzonspor’un altyapıdan yetişen yıldızı Abdülkadir Ömür’ün, şampiyonluk maçı bitiminde sahada taraftarca kuşatıldığı ve sevgi gösterileri sırasında fenalık geçirdiği görüntüler de sosyal medyada ortaya çıktı.

Taraftarın arasında kaldı

Genç oyuncuyla video çekilmek ve şampiyonluk sevincini ölümsüzleştirmek isteyen bir taraftarın kaydettiği görüntülerde, çok sayıda taraftar Abdülkadir Ömür’ü havaya kaldırarak sarılmaya çalışıyor. Taraftarların 'Adamsın Abdüş, Allah’ına kurban' sözleriyle sarılıp öpmeye çalıştığı Abdülkadir’in nefes almakta zorlandığı görülüyor. Görüntülerde, kalabalık arasında kalan Abdülkadir Ömür'ün ‘durun’ diyerek yardım istediğini fark eden bazı taraftarların, 'Bırakın, tamam, sakin olun, boğulacak' sözleri yer alıyor. İlgiyle izlenen görüntülerin sonunda Ömür’ün stadyum zeminine bırakıldığı ve nefes alabilmesi için etrafından çekilmeye çalıştığı da yer alıyor.

"Nefes alamadım"

Abdülkadir Ömür, ligin 36'ncı haftasında deplasmasmanda oynanan Atakaş Hatayspor maçı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonluk maçı sonrası sahada yaşadığı anları, "Boğazımdan tutuyorlar, biri formamı çekmeye başladı. Öyle bir kilitlediler ki beni nefes alamadım. 'Ağabey nefes alamıyorum' dedim. Bırakın da beni nefes alayım. Sevineceğiz diye adamın biri kramponumu çıkarmaya çalışıyor. Bayılacak gibi oldum. O zaman ciddiye aldılar beni" sözleriyle anlatmıştı.

Yorumlar 76 Yorum Var
 • kamil 09.05.2022 09:09
  insan gibi sevinmeyi unuttuk be hüseyin
 • Yiğido 09.05.2022 08:36
  Ne kadar gereksiz ve boş bir kutlama. Allah nezdinde hiçbir önemi ve kıymeti olmayan israflık görüntüler.. Allah için toplanın deseler %1 i gelir mi acaba..
 • Murat 09.05.2022 08:34
  Sevinmesini nede üzülmesini bilemeyen yabani milletiz malesef
 • Üstad 09.05.2022 07:39
  Bir kısmınınki tamamen duygusal o forma yada krampon 10-15yıl sonra enaz 50dolar (futbol cunun bundan sonraki başarısında biçilen değer sebebiyet verecek)
 • göktürk 09.05.2022 06:31
  şimdi ben soruyorum olaki antalya yenseydi neler olurdu düsüne biliyormusunuz..yemin ederim dünyanın her hangi bir yerinde bu tür olay olsun ceza yağar hemde ne cezalar..servet denen adamdan ttf başkanı olursa olur bunlar kendisi tsli araya ts milletvekilleri bakanlar girince ceza yok haram zıkkım olsun hak yiyenlere
Daha fazla yorum görüntüle