İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK'nın ele başlarından Salih Müslim ile Suriye'nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde röportaj yaptı.

SVT'nin, İsveç'in NATO üyeliği konusunda Türkiye'nin çekincelerini dile getirdiği bir dönemde Müslim ile yaptığı röportajda, terör örgütü elebaşı İsveç'e güvendikleri yönünde açıklamalar yaptı.

İsveç devlet televizyonunun haberinde, Müslim'in, Kuzey Avrupa ülkesinin NATO üyeliği için YPG'yi asla bir terör örgütü olarak kabul etmeyeceğini, Türkiye'nin NATO üyeliği konusundaki taleplerine olumlu karşılık vermeyeceği iddiasına yer verildi.

Salih Müslim'in, muhabirin YPG'nin PKK'ya bağlı olup olmadığı yönündeki sorusuna yanıt vermek istemediği de görüldü.

İsveç devlet televizyonunun bölgede çektiği görüntülerde terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın birçok yerde asılı fotoğrafları da dikkati çekti.

ANDERSSON: TERÖRE PARA YA DA SİLAH GÖNDERMİYORUZ

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, bugün yaptığı açıklamada ülkesinin terör örgütlerine para ya da silah göndermediğini söyledi. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurularına ilişkin istişareler Türkiye’de devam ederken, İsveç’ten konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, bugün Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile İsveç’in başkenti Stockholm’de ortak basın toplantısı düzenledi. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusu konusunda Türkiye ile yaşanan anlaşmazlığa ilişkin konuşan Andersson, “Türkiye ile görüşmeler şu anda sürüyor. Bu görüşmelerin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

İsveçli diplomatların Ankara’da Türkiye'nin çekincelerini ve taleplerini görüşeceklerini ifade eden Andersson, "Bu listeyi inceleyip tartışacağız. Medyadaki haberlerde ve diğer yerlerden yapılan açıklamalarda belirsiz olan şeyleri açıklığa kavuşturacağız” diye konuştu.

İsveç’in mali yardımlarının nereye gönderildiği ve silah satışlarıyla ilgili bilgilerin bu listeye dahil olduğuna işaret eden Andersson, “Kesinlikle terör örgütlerine para ya da silah göndermiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar 76 Yorum Var
 • Mert 28.05.2022 11:06
  Hemen heyeti uçağa bindirip geldikleri yere geri gönderecektiniz !!!!
 • Emin Mutlu 26.05.2022 16:00
  Hırsız içeriden olunca kapı kilit tutmazmış.
 • Evrenli 26.05.2022 12:14
  Yakalanan silahlar nereden geldi uzaydami PKK TV leri nerden yayın yapıyor sahtekerler
 • adanalı 26.05.2022 10:50
  sen dışarda düsman arama düşman içinde chp li ünal çeviköz ve hdp gitti isveçe türkiyeye boyun egmeyin dedi teröre açık desdek verdiler. uyan türk halkı bunlara oy verip ülkeni ateşe atma vatan giderse namusun şerefin haysiyetin her şey gider. pahalılık var diye yanlış yapma.
 • oğuz 26.05.2022 10:47
  vatandaşdiye birisi bu şahsı ankarada kırmızı halıyla karşılamadınızmı demiş her devir farklıdır sana düşman olan biri dost dost olanda düşman olabilir bunlarla barış yapılmak istenmişti silahlar sussundiye yanlış bi politikaydı evet ama konuyu cahlce oraya cekmekte büyük cehalet olsa gerek nasıl bi anlama kıtlıgınız var hayret ediyorum
Daha fazla yorum görüntüle