Yunanistan dönüşü İstanbul Havalimanı’nda bir açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Yunanistan parlamentosu önünde ay-yıldızlı bayrağımızı gururla, onurla ve kimseden korkmadan açtık” dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yunanistan’dan kalkan Türk Hava Yolları’na ait uçakla gece saat 01.00 sıralarında İstanbul’a iniş yaptı. Sarıgül’ü partililer havalimanı VIP çıkış kapısında coşkuyla karşıladı. Yunanistan’da açtığı Türk bayrağını havalimanında da açan Sarıgül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Atina’daki parlamento binasının önünde yaşananlara değinerek, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis’e barış çağrısında bulunmaya gittiklerini söyledi. Yunanistan’da Türk bayrağını gururla açtıklarını ifade eden Sarıgül, “Yunanistan’a barış çağrısı yapmaya gittik. Özellikle Amerikan parlamentosunda Miçotakis’in yapmış olduğu konuşmanın doğru bir konuşma olmadığını, siyasilerin elini silaha değil barışa uzatması gerektiğini anlatmaya gittik. Yunanistan parlamentosu önünde atalarımızın, dedelerimizin, ecdatlarımızın kanıyla yoğrulan ay-yıldızlı bayrağımızı onurla, gururla, kimseden korkmadan ve çekinmeden genel sekreterimizle birlikte açtık. Yunanistan tarihinde Miçotakis’e şunu söyledik, ‘Çareyi Amerika’da, NATO’da arama. Çareyi komşun Türkiye ile iyi geçinmekte bul. Barıştan yana ol, silahlar gitsin barış gelsin' demeye gittik” dedi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • fahri 26.06.2022 20:24
    uğradıkları saldırı görüntülerini de bi görelim. bakalım nasıl bir savunma yapmışlar, ne demişler onlara, nasıl bir karşılık cevap vermişler. öyle 10 saniye bayrak açmak değilde sırtına bağlayıp bir tur atsaymiş daha iyi olurmuş. ama o amaçla oraya gitmesi yanlış bir olay. şimdi onlar gelip köprüde yada Taksim meydanında yunan bayrağı açarsa ne diyeceğiz. basit siyasete sarilmayalim
  • G.A.R.I.B 26.06.2022 17:48
    neden korkaçaksın sende onlardansın