AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yol yapımı sırasında yarım asırlık fıstık çam ağacını kesmesine tepki göstererek "Hangi projenize engel oldu o yarım asırlık çınar? Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

Dağ, yaptığı yazılı açıklamada Karşıyaka Şemikler Mahallesi 6276 Sokak üzerinde yol çalışması sırasında ortada kalan yaklaşık yarım asırlık fıstık çam ağacını kesen Büyükşehir Belediyesi ekiplerine tepki gösterdi. Ağacın başka bir yere taşınıp yaşamasının sağlanmadığını ifade eden Dağ, vatandaşlar tarafından çekilen ağaç kesme görüntülerini sosyal medya hesabında paylaştı.

'HANGİ PROJENİZE ENGEL OLDU O YARIM ASIRLIK ÇINAR?'

Dağ, açıklamasında "Anladık hizmetten, icraat ve projeden bihabersiniz. Anladık ortaya elle tutulur, gözle görülür bir eser koyamıyorsunuz. Anladık bir fidan bile dikemiyorsunuz. Anladık anladık da bari olanı yıkmayın. Hangi projenize engel oldu o yarım asırlık çınar? Yazıklar olsun." ifadelerine yer verdi.

Öte yandan AK Parti'li isimlerden de olaya tepkiler geldi.

AK Parti İzmir Tanıtım ve Medya Başkanı Dilaver Kişili de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Karşıyaka'daki bu yarım asırlık çam ağacını yaşatmak çok mu zordu? İzmir'e aşık (!) sözde çevreci CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e soruyoruz: 'Taşıyamaz mıydı?' Bir kaşık suda fırtına koparan vicdanı, kendi eliyle yaptığı bu kıyıma nasıl elverdi?’’ değerlendirmesini yaptı.

"LAFA GELİNCE DOĞA DOSTU, DOĞA KATİLİ TUNÇ SOYER"

AK Parti İzmir Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Sefa Şahin ise şunları kaydetti:

"Ormanlar yanarken 'Helikopter alacağız' diye para toplayan ancak helikopterin 'H'sini bile almayan CHP'li Tunç Soyer, şehrin göbeğindeki yarım asırlık çam ağacını bir emirle 5 saniyede kestirdi. Lafa gelince doğa dostu, gel gör ki doğa düşmanı, doğa katili Tunç Soyer. Yazık."

"BİZ ÇÖPLERİ TOPLARKEN ONLAR ÇÖPLÜĞE ÇEVİRİYOR"

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli de kendileri Karşıyaka'yı yeşillendirirken onların 50 yıllık fıstık çamını kestiğini belirterek "Biz çöpleri toplarken onlar çöplüğe çeviriyor. Takdir kamuoyunun ve kıymetli Karşıyakalılarındır.’’ paylaşımında bulundu.

"CHP YİNE ŞAŞIRTMADI!"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, söz konusu görüntülerin yer aldığı videoyu "Yönettikleri hiçbir yerde yeşil yatırımı olmayan CHP yine şaşırtmadı! İzmir’de bir ağacı kurtaramayıp, katletmişler. Lafta en ‘çevreci’ kendileri, ama iş icraata gelince ağaçlara kıyıyorlar! Biz onları kurtarırız, yenilerini dikeriz. Siz sosyal medya belediyeciliğine devam!" notuyla paylaştı.

Yorumlar 219 Yorum Var
 • DATÇALI 14.08.2022 18:23
  GEZİ SAPKINLARI NEREDESİNİZ. CHP 0nbinlerce ağaç kesti gıkınız çıkmadı GEZİ PARKDA 4 AĞACIN YERİ DEĞİŞTİRİLDİ.
 • S.UYSAL 14.08.2022 18:00
  Yeşilin ve hayatın düşmanı zihniyet. ..
 • Ercan 58 14.08.2022 17:22
  Bir şey olmaz İzmir hakediyor bunu İzmir de bir tane ağaç kalmasa yine gidip oyu bunlara verecekler sordunmu dededen beri cehape liyim derler oraya bir heykel dikerler belediyeye teşekkür bile ederler
 • Vatandaş 14.08.2022 16:40
  Sözde Elit izmir liler gezi diye birşey e sahip çıktınız da bu ağaca da sahip çıkın hadi çıkamazsınız ama
 • Çapula çırpa 14.08.2022 16:19
  Hektarlarca orman yanarken uçak al atanlar 1 ağaç üzerinden algı yapıyor...yer mi Türk çocuğu,bedevi nu Maralarını
Daha fazla yorum görüntüle