Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı açıklamalar, FETÖ'cü Enes Kanter'i üzmüşe benziyor.

Erdoğan'ın mülteci meselesi üzerinden Yunanistan'a yüklenmesini hedef alan Kanter, Erdoğan'ın gerçekleri çarpıttığını söyledi.

"ERDOĞAN'IN SÖZLERİ KABUL EDİLEMEZ"

Yunanistan'ın mültecilere kollarını açtığını söyleyen FETÖ'cü Kanter, Alpha TV'ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'de Yunanistan hakkında söyledikleri kabul edilemez. İnsan haklarına saygı göstermiyor. Türkiye'de çok sayıda siyasi tutsak var. Benim Türkiye'mde demokrasi yok. O bunların hiçbirinden bahsetmiyor ama Yunanistan'dan bahsediyor. Bana göre Yunan halkı ve Yunanistan, tüm göçmenlere kollarını açtı ve onları sıcak bir şekilde karşıladı."

FETÖ'CÜLERİN İLK KAÇIŞ NOKTALARINDAN BİRİ YUNANİSTAN

15 Temmuz 2016'dan bu yana çoğu FETÖ üyesi yaklaşık 20 bin Türk vatandaşı, Ege Adaları veya Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a geçiş yaptı. Bir kısmı buradan Avrupa'nın diğer ülkelerine geçerken, yaklaşık 9 bini ise Yunanistan'da siyasi sığınma talebinde bulundu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, BM kürsüsünde yaptığı konuşmada, "Yunanistan'ın Ege'de göçmenlere zulmünün giderek arttığını görüyoruz. Yunanistan hukuksuz, pervasız geri itmeleriyle Ege'yi bir mülteci mezarlığına çevirmektedir. Geçen hafta 9 aylık Asım bebek ve 4 yaşında Abdulvahap aileleriyle birlikte Yunan Sahil Güvenlik güçlerinin botlarını batırması sonucu vefat etmiştir. Avrupa'nın ve BM kurumlarının insanlığa karşı suç teşkil eden bu acımasızlıklara artık 'dur' demesinin vakti çoktan gelmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • VEFA 24.09.2022 17:57
  Çok doğru fetöcüleri çok iyi karşıladılar
 • Kürt Emrah 24.09.2022 14:15
  İsmi Enes cinsi yorgo ben bir yunanlıyı gördüm sadece buda normal kimse üzülmesin bizden biri değil bu şaklaban miço ile birlikte onuda yüzdürcez
 • Ahmet 24.09.2022 13:40
  Çoluk cocuk demeden denizde insanları ölüme terkedenlerle beraber haşrolun inşallah fetöcüler
 • Halit dk 24.09.2022 13:26
  Satilmişligin bu kadarına da pes dogrusu