Sivas’ta bir çay ocağının maskotu haline gelen 'Barut' isimli kedi dondurmaya olan düşkünlüğü ve dondurma yalarken çekilen videolarıyla ilgi odağı oldu.

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde bulunan çay ocağının maskotu haline gelen 'Barut' isimli kedi müşterilerin vazgeçilmez eğlencesi oldu. Dondurma yalamasıyla dikkat çeken kedi sosyal medyaya paylaşılan videolarıyla ilçenin gündemine oturdu. Videoları izleyen ilçe halkı ve gurbetçileri çay ocağına uğrayarak kediye dondurma ısmarlıyor. Barut’un günde bir külah dondurma yaladığını belirten işletme sahibi Gazi Tekin, yavruyken sahiplendiği Barut'u yaklaşık bir yıldır beslediği ve dondurma yalamasıyla müşterilerin ilgi odağı olduğunu söyledi.

Sosyal medya fenomeni oldu

İşletme sahibi Gazi Tekin, yavruyken sahiplendiği kedinin iş yerinde ilgi odağı olduğunu belirterek, “Bu kediyi yavruyken bulup getirdik buraya. Bir seneden fazla bir süredir burada bizimle yaşıyor. Buradaki müşterilerin sevgisini kazandı. Müşterilerle birlikte dondurma falan yiyorlar. Günlük en az bir dondurma veriyoruz. Bu kediyi herkes Barut olarak tanıyor, buradaki müşterilerin hepsiyle geziyor. Bu çay evinin bir maskotu oldu. Barut'un videolarını sosyal medyada paslaşmıştık. Sosyal medyadan görüp gelen müşteriler de var. Sosyal medyada dondurma yediğini görenler gelip dondurma ısmarlıyorlar. Bu kedi ilgi odağı oldu” dedi.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Angara 25.09.2022 23:08
  kedinin karaciğeri yoktur
 • Misafir-x 25.09.2022 22:52
  Allah korusun kedi ve köpekler tatlı, şekerli bir şey yerlerse kör olurlar. Onların insülün direnci çok azdır dondurma vermeyin lütfen.
 • trabzonlu61 25.09.2022 21:15
  tatlı kedileri için çok zararlı umarın sağlığı için dondurma vermeyi bırakırsınız baruta
 • Halil 25.09.2022 12:59
  Ağzının tadını biliyor kedi..