AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu CHP liderinin ikiyüzlü başörtüsü çıkışı hakkında "Bütün kamuoyu görüyor ki Sn Kılıçdaroğlu bir açmaz ve çıkmaz içerisine girmiş." dedi.

Akbaşoğlu CHP'nin TBMM'ye sunduğu başörtüsüyle ilgili 3 maddelik kanun teklifi hakkında şu değerlendirmelerde bulundu;

Son günlerde gündeme gelen, gazeteci olarak nitelendirilen kişinin terörist olduğu net bir şekilde ortaya çıkınca mahcubiyetinden gündem değiştirmek zorunda kalan Kılıçdaroğlu’na hatırlatmak isteriz ki ortada Allah’a çok şükür kılık kıyafet ile ilgili başörtüsü ile ilgili herhangi bir yasak söz konusu değildir. 2013 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK kadrolar bu meseleyi kökünden çözdü. Tabi geçmişte 2008 yılında AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak anayasa değişikliğine gitmiştik. Anayasada kılık kıyafet serbestisi, başörtüsüne özgürlük ile ilgili düzenlemeyi Sayın Kılıçdaroğlu’nun da imzası ile CHP yönetimi anayasa mahkemesine iptal başvurusu ile taşıdı ve 411 el kaosa kalktı diyerek Meclis iradesini iptal ettirdiler. Sonuçta herhangi bir yasak söz konusu değilken sanki bir yasak var da başörtüsü yasağını ortadan kaldıralım gibi bir yaklaşım Sayın Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu açmazın, çıkmazın ve gündem değişikliği ile ilgili yaklaşımının bir tezahürü olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • isa 04.10.2022 22:34
  şapka kanununu da kaldıracak mı?
 • tepki 04.10.2022 21:45
  akli sira secime dogru biz cikardik biz musliman dusmani degiliz diye msj oyunu chp dinsiz ateis oldugu herkes bilir yakin da chp arkolikler turbana burunu turban takar secime kadar
 • uluhakan 04.10.2022 18:27
  tamam hazır meclise gelmişken kanunlaştırın
 • seyfo karadenizli 04.10.2022 17:24
  lamı cimi yok.başörtüsü ile ilgili adam gibi yasal düzenlemenin tam da sırası.