Yurdun pek çok kentinde kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor. Kar yağışı, Sivas, Tokat, Ordu, Bayburt, Bolu, Bitlis ve Van'da etkili oluyor. Sivas'ta kar yağışı nedeniyle görüş mesafesi düştü, sürücüler uyarıldı. Van'da kar kalınlığı 20 santimi aştı.İşte bazı illerimizdeki kar durumu...

Bolu

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Gölü Milli Parkı beyaz örtüyle kaplandı. Abant'ta 2 gündür aralıklarla etkili olan sağanak, gece yerini kara bıraktı. Ziyaretçiler, karlı manzaraya karşı bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bitlis

Kentte dünden bu yana etkisini sürdüren sağanak, sabah saatlerinde yerini kara bıraktı.Bazı vatandaşlar araçlarının üzerinde biriken karları temizledi, çocuklar da kartopu oynadı. Karayolları ekipleri olumsuzluklara karşı çevre yollarda çalışma başlattı.

Sivas

Sivas'ın Hafik, Doğanşar ve Ulaş ilçelerinin yüksek kesimleri ile baraj çevresine kar yağdı.Doğanşar ilçesinde bulunan Dipsiz Göl Şelalesi ve Hafik ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre mesafedeki Pusat Özen Barajı çevresinde kar etkili oldu. Kar yağışı, içme suyu sıkıntısı yaşayan Sivas için umut oldu. Hafik ilçesinde ikamet eden Hamza Bilgekağan Akyüz, "Kuraklığın etkisiyle burada da sular çekilmiş durumda. İnşallah yağışlarla birlikte doluluk daha iyi seviyeye gelecek." dedi. Bu arada, Dipsiz Göl Şelalesi çevresi ve yüksek kesimlerde kar kalınlığı yaklaşık 5 santimetreye ulaştı. Öte yandan, kar yağışı Sivas'ın Ulaş ilçesinde de etkili oldu. İlçeye 33 kilometre mesafedeki Çevirme köyünde koyunlar, kar yağışı altında otladı.

Tokat

Tokat-Sivas kara yolundaki 1650 rakımlı Çamlıbel Geçidi, gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Kar yağışının ardından vatandaşlar da beyaz örtüyle fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekenlerden Ergin Çamlıbel,  kar yağdığı için mutlu olduklarını belirterek, "Hava şartları zor ve soğuk ama şu an çok mutluyuz." ifadesini kullandı.

 

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Ahmet 27.11.2022 09:22
    vay güzel manzaralar, memleketim ya SİVAS
  • Kadir 26.11.2022 23:03
    kar güzel yaa hele nevşehirr