Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, Türkiye'nin kara operasyonuna hazır olmadığını iddia ederek algı operasyonuna başvurdu. Gerçeklikten uzak açıklamalarda bulunan Torun, terör örgütü PKK/YPG'yi destekleyen sözler sarf etti.

Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki bölücü terör örgütü PKK/YPG hedeflerine yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kılıç Hava Harekatı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonel kapasitesini tüm dünyaya gösterdi.

300'den fazla PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda ABD kontrolündeki terör örgütü cezalandırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Suriye'ye yönelik muhtemel kara harekatının her an başlayabileceğini belirtirken, altılı masa üyesi partiden skandal açıklama geldi. Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, TSK'nın olası operasyonu öncesinde Rudaw'a Türkiye'yi kötüledi. Dezenformasyona başvuran Torun, Türkiye'nin kara operasyonunu yapacak güçte olmadığını ileri sürdü.

"ÜÇ BEŞ YERE BOMBA ATACAKLAR"

"Suriye'de herhangi bir şeyi düzeltme gibi bir durum yok"  diyen Torun'un Rudaw'a yaptığı skandal açıklama şöyle;

"Olabilir yalnız operasyon olayı tamamen iç kamuoyuna yönelik bir şey. Yani Türkiye’deki kitleleri, bir şekilde PKK karşısında muhafazakar ve milliyetçi oyları konsolide etme amacını güdüyor. Dolayısıyla tamamen iç politikaya yönelik bir şey. Yani Suriye’de herhangi bir şeyi düzeltme gibi bir durum yok. Üç-beş yere bomba atacaklar, bir miktar içeri girebilirler ancak bu dediğim gibi propaganda amaçlı olacak.

"TÜRKİYE BU BÜYÜKLÜKTE BİR OPERASYON İÇİN HAZIR DEĞİL"

Bu Türkiye’nin uluslararası ilişkileri açısından da zor. İkincisi karşılaşacağı direnç göz önüne alındığında böyle bir maliyeti içeride de karşılaması mümkün değil. Ekonomik olarak da Türkiye bu büyüklükte bir operasyon için hazır değil. Bence olursa küçük çaplı göz boyama türünde bir operasyon bekliyorum. Orada çok da ileriye gidebilecekleri kanaatinde değilim.

"TÜRKİYE'NİN ŞU ANKİ YÖNETİMİNİN BÖLGEYE BAKIŞ AÇISI BENCE SAKAT"

Ama Suriye rejimi ile ilişkileri geliştirmenin bir amacı da rejimin Rojava’yı kontrol etmesini sağlamak. Yani Suriye rejimini buna teşvik ediyor Türkiye. Türkiye’nin şu anki yönetiminin bölgeye bakış açısı bence sakat. Çünkü bölgedeki yerel halkları biliyorsunuz Rojava’da sadece Kürtler yok, Araplar ve Türkmenler de var, o bölgeyi tekrar rejimin eline vermek Türkiye’ye bir şey kazandırmayacak"

 

Yorumlar 9 Yorum Var
 • Namyelüs 01.12.2022 11:49
  Sizin geleceğiniz başka bir ülkede herhalde.
 • Kürt Emrah 01.12.2022 06:44
  Hata sizde değil siz zaten düşmansınız hata size oy verenlerde
 • Yunus Koyuncu 01.12.2022 01:28
  Allah size fırsat vermesin recep Tayyip Erdoğan sizi iyiki partiden uzaklaștırdı sizin ne mal olduğunuzu bildiği için def etti
 • Bilal 30.11.2022 09:17
  Böyle açıklamalara devam edin Tayyip Erdoğan dahada güçlenecek.
 • Muhammed Kerem 30.11.2022 08:00
  Hadi oradan,bay çok bilmiş
Daha fazla yorum görüntüle