Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli'nin 'en borçlu' belediye olarak lanse edildiğini fakat gerçeğin böyle olmadığını söyledi. Büyükakın, "Türkiye’nin en borçlu 3 belediyesi İstanbul, İzmir ve Antalya’dır" dedi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda belediyenin borcu hakkında konuşan Başkan Büyükakın, medyada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin en borçlu belediye olarak lanse edilmesine isyan etti. 

Büyükakın, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Faaliyet programını sunarken borç konusunda da gerçekleri söyleyeceğim. Ulusal basında ısrarla ‘ Türkiye’nin en borçlu belediyesi’ diye servis ediliyor. Bu ifade doğru değil. Hazineye borcu en fazla olan belediye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi. Türkiye’nin en borçlu 3 belediyesi İstanbul, İzmir ve Antalya’dır. Bizim şu an 2,7 borcumuz var. Biz Türkiye’nin en borçlu belediyesi değiliz. Özellikle Birgün gazetesi yazıyor. Türkiye’nin en borçlu belediyesini yöneten başkanım ben. Ben bu milletin kaynağını dosdoğru yönetiyorum, rakamlarla da ortada. Borç Yuvacık Barajı’nın borcudur. Lütfen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu belediyesidir diye kullanmayınız.”

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Çiçek 01.12.2022 06:27
    Niye borçlusun kime verdin söylediklerini ispatla halkı. Parasını halka harcayın ve nereye harcadıysanız faturaları kalem kalem çıksın hangi TARİHTE BU Baraj yapımı başlamış ne kadar zaman uzamış bitmemiş yada bitmiş hepsi çıksın GÖRELİM
  • vatanperver 01.12.2022 00:19
    başkan sen yoluna devam et. senin borcun kendi ülkene. o diğer alçaklar düşmandan borç almışlar ve ortada hiç bir eser yok.