Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3 Aralık Cumartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirdiği "İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması"na ilişkin parti içerisinden üst düzey değerlendirme geldi. CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı, vizyon belgesine ilişkin eleştirilere cevap verdiği konuşmasında çarpıcı itiraflara yer verdi.

 

Habertürk TV ekranlarında vizyon belgesinin satır aralarını açan CHP PM Üyesi Müslim Sarı, içeriğin parti mutfağında hazırlanmadığını itiraf etti. Vizyon belgesinin CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yurt dışına gerçekleştirdiği ziyaretlerde şekillendiğini ifade eden Sarı, önümüzdeki günlerde yapılacak Almanya'daki temaslarda da bu yönde adımlar atılacağını söyledi.

CHP GENEL MERKEZİNDE ÜRETİLMEMİŞ

CHP PM Üyesi Sarı, "CHP'nin kendi mutfağında böyle bir vizyon belgesi üretip 'işte vizyon belgemiz bu' deyip kamuoyunun karşısına çıkabilirdik ama öyle olmadı. CHP’nin kendi siyasi kadroları artı bunun dışında olan kadrolarla beraber kolektif ortak akılla bir vizyon çalışması yaptı." dedi.

 

ABD VE İNGİLTERE'DEN 'VİZYON' KATKISI

Sarı, "Genel başkanımızın yaptığı geziler var Amerika'ya, İngiltere'ye önümüzdeki günlerde Almanya'ya yapacağı gezi var. Burada yapılan görüşmeler var, buradan elde edilmiş izlenimler var, katkılar var bunların hepsi de bu sürecin içine girdi." şeklinde konuştu.

ABD VE İNGİLTERE'YE PEŞ PEŞE ZİYARET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'yi, 1-5 Kasım'da İngiltere'yi ziyaret etmişti.

 

Kılıçdaroğlu, ABD'de basından habersiz 8 saat ortadan kayboldu. New York'tan hava yolu ile Washington'a gitmesi beklenen Kılıçdaroğlu'nun karayolunu seçtiği ifade edildi. Bu 8 saatlik sır zaman diliminde kimlerle görüştüğünü açıklamayan Kılıçdaroğlu "hamburger yemeye gittiğini" öne sürmüştü.

_________________________

 

"HDP İLE İTTİFAK CESARETİNE SAHİP MİYİZ?"

CHP'li Müslim Sarı, terör örgütü PKK uzantısı olmakla eleştirilen HDP ile partisinin aleni ittifak kurmasını savunan isimlerden. Sarı, 2020 yılında yaptığı açıklamada CHP’nin "bölünme paranoyasından" kurtulması gerektiğini belirterek şunları söylemişti:

CHP, HDP ile açık bir ittifak yapacak cesarete sahip mi? Önümüzdeki dönemin en büyük ikilemi bu olacak. Ya bunu yapacak cesareti gösterecek, kadrolarını üretecek, iletişim dilini kuracak, kendi tabanını ve toplumu ikna edecek ve öz güvenle bakacak meseleye ya da ayrı ayrı seçimlere gireceğiz.”

İŞ BANKASI KÖKENLİ

CHP’nin yüzde 28.09’una ortak olduğu İş Bankası’dan görev üstlenen "partili bankacılar" arasında Müslim Sarı da yer alıyor.

 

CHP kontenjanından İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği'ne getirilen Müslim Sarı daha sonra CHP Parti Meclisi Üyesi yapılınca İş Bank'taki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Müslim Sarı ayrıca İkinci Yüzyıl Enstitüsü Vakfı (İYEV) Başkanlığı'nı yürütüyor. İYEV'in Danışma Kurulu'nda HDP'li Ahmet Türk ile eski HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen de yer alıyor.

 

Rifkin'in arkasından Rockefeller ailesi çıktı! Tam 330 bin dolar...

Eski CHP’liden şok iddia: Jeremy Rifkin’i Kılıçdaroğlu’na bakın kim tavsiye etmiş!

Kılıçdaroğlu'nun ithal danışmanının formülü: İnsan nüfusunu azaltmalıyız!

"Günlük 20 bin dolar" iddiası! Kılıçdaroğlu, Rifkin'e kaç para ödeyecek?

Zekeriya Say yazdı: CHP’nin ne kadar yerli ve milli olduğunu iyi biliriz!

Jakoben CHP'nin fonladığı Halk TV'de İbrahim Tatlıses ve ABD'li Rifkin kıyaslaması

Faik Öztrak ve Ali Babacan feda edildi! CHP'nin vizyon projesinde cevap arayan sorular

CHP’li Böke'den 'barış akademisyenleri' vaadi: Hepsi üniversitelere dönecek!

Aslı Baykal’dan Kılıçdaroğlu'na ABD’li danışman üzerinden olay sözler! Mahalle karıştı

Destici'den Kılıçdaroğlu'na Jeremy Rifkin eleştirisi: Hiç mi tarihi okumuyorsun?

CHP'li Gürsel Tekin 'Jeremy Rifkin yerli ve millidir' dedi! Spikerin tepkisi olay oldu

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı İngilizce konuştu: Çeviri cihazı olmayanlar zor anlar yaşadı

Yorumlar 4 Yorum Var
 • YILDIRIM 08.12.2022 10:11
  Doğru bir soru ile sıkıştırılırlarsa, yedikleri herzeleri itiraf etmek zorunda kalırlar. İşte itirafın kendisi konuşmanın içinde.
 • Fatma kul 08.12.2022 08:47
  Kayıp sekiz saatin şifreleri madem kollektif niye gizli görüşülmüş Abdullah çiftçi nin dedikleri çıkmaya başladı komplo teorisi diyorduk ama felaket kapıya dayandı meğer somut adımı böyle atacaklarmış RABBİM sen koru bizi çocuklarımızı
 • Hoca Nasrettin 08.12.2022 06:01
  Bunlar İstanbul'u kazanmazdan öncede aynı şekilde milletin gözünü boyamak için uğraştılar. Trafik sorununu işlerinde uzman akademisyenlere ücretini ödeyip şıp diye çözüyorlardı. Bu gün İstanbul'da trafik sorunu olduğunu iddia eden var mı? Yok çünkü sorun olmaktan çıktı, gün geçmiyor ki İBB'nin uhdesinde olan toplu taşıma araçlarının haber olmadığı. Ortalık luna parklardaki çarpışan araba pistine döndü. Hükümetin yaptıkları olmasa bir çivi dahi çakılmış değil. Şimdi aynı şablonla ülkenin SORUNLARINA ( ? ) el atacaklarını söylüyorlar. Ortada tekbir sorun var, muhalefet adı altında vatandaşa ve bu ülkeye düşman bir grup. Birde bunların peşinde dolaşan yalan seviciler.
 • Rasimpaydaroglu 07.12.2022 18:27
  Yerli ve Milli olmayandan kimseye fayda gelmez. Onlara kul olursun Ülkeyi uzaktan komandalı yönetip soyarlar. Kalkınmayı yerin dibine sokarlar bariz örnek IBB nin durumu gözler önünde.