İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Twitter hesabından paylaştığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir kişi ile tokalaştığı fotoğraf karesi merak uyandırmıştı. Söz konusu fotoğraf karesinin sırrı ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uyuşturucu parasıyla cari açığın kapatıldığı yalanı ortaya atmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik iftiralarını sıralamıştı.  Bakan Soylu’nun sosyal medya hesabından Kılıçdaroğu’nun bir vatandaş ile tokalaştığı fotoğraf karesini merak uyandırmış "Üzülüyorum ama Mansur, Akşener, Ekrem ellerini ovuşturacak" şeklinde paylaşımda bulunmuştu. Fotoğraf karesinin sırrı ortaya çıktı. 

BAKAN SOYLU'YA İFTİRALARDA BULUNMUŞTU

Kılıçdaroğlu, CHP Yoksulluk Ofisi kurucusu Hacer Foggo’yla olan söyleşisinde iktidarın "kara parayla meti sokaklara davet ettiğini" yalanı ortaya atmıştı. Kılıçdaroğlu ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik iftiralarını sıralayarak "O da fotoromancı ya.. Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. Paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız’ dediler ve göz yumdular. Onunla bununla poz veren Breaking Bad Süleyman, ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur" ifadelerini kullanmıştı.

"MANSUR, AKŞENER, EKREM, ELLERİNİ OVUŞTURACAK"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun kabulünden fotoğraf karesini sosyal medya hesabından "FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve bilumum kaçkınların sözcüsü Kılıçdaroğlu; devlete ve ülkeye attığın iftiralar yetmezmiş gibi filmci oldun. 4 sorunun 3'ü cevaplandı dördüncüsü de yarın. Bir de bizim soracaklarımızı bekle. Üzülüyorum ama Mansur, Akşener, Ekrem ellerini ovuşturacak" şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaşımında gözükmeyen kişinin sırrı ortaya çıktı.  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hediyeleştiği ve kabul ettiği kişinin kasten yaralama, uyuşturucu madde ticareti, resmi belgede sahtecilik, hırsızlık, işyerinden hırsızlık, suç örgütü kurma suçu bulunan Hamza Güler olduğu ortaya çıktı.

KILIÇDAROĞLU’NUN KABUL ETTİĞİ KİŞİ UYUŞTURUCUDAN CEZAEVİNE GİRDİ

Hamza Güler’in suç dosyası oldukça kabarık olduğu görüldü. Güler’in Batman ilinde görülen davalarda yok yok. Güler; "Yaralama, ruhsatsız silah taşıma, mala zarar verme, kamu malına zarar verme, suç işlemek amacıyla örgüte üye olma" suçlarından yargılandığı ortaya çıktı. Güler’in en dikkat çeken dosyası ise; Kılıçdaroğlu’nu zora sokacağı görülüyor. Batman 1. Ağır Ceza Mahkemesi, uyuşturucu ve uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlam suçundan Güler’i cezaevine gönderdiği tespit edildi.

CEZAEVİNDE YANGIN ÇIKARDI

Güler, tutuklu bulunduğu süre Batman M Tipi Cezaevinde 2020 yılında infaz yasasına karşı başlatılan isyana karıştığı ve bu nedenle kasten yangın çıkarma, kamu malına zarar verme suçlarından dava edildiği belirlendi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Dürüst ol 09.12.2022 20:31
    6lı okey masasını tanıdıkça AKP Yİ daha çok seviyorum Eyyy Türkiye cumhuriyeti lütfen 6lı masanın geçmişini araştırın öyle AKP ye eleştiri yapın kimse sütten çıkmış ak kaşık degil.....
  • Vatan ve vicdan 09.12.2022 10:27
    Kendi parti başkanını kumpas iftira ile deviren bu kişiden bırakın başka partileri kendi yol arkadaşları bile korksun. Hükümete veya devlete bir zarar gelmesi onun umurunda değil. O kendine biçilen rolü yerine getiriyor. Asıl ona bu yolda , Erdoğan gitsin gerisi ne olursa olsun diyen aklı ve vicdanı dumara uğramış uyanırlar İnşaallah